Головне меню
Корисні посилання

Заклад «Вінницька дитяча музична школа № 2»

 

У 1976 році, за рішенням виконкому міської ради депутатів трудящих № 277, на розі вулиць Горького-Червоноармійської (нині Винниченка - Стрілецької) розпочав свою діяльність новий заклад «Вінницька дитяча музична школа № 2», який відразу став осередком культури міста, центром естетичного виховання дітей та молоді. Біля витоків організації створення та відкриття школи стояли поважні керівники, серед яких начальник обласного управління культури Леонід  Денисович Задорожнюк та завідуючий відділом культури міста Василь Гнатович Кавка.

Розташоване у мальовничому куточку лівобережної частини міста чотирьохповерхове приміщення з великим концертним залом було побудоване за спеціальним проектом. Творцями  споруди стали фахівці і робітники 45-го експериментально-механічного заводу на чолі з тодішнім його керівником Іваном Матвійовичем Кауком, які вклали у будівництво не тільки розум і працю, але й свою душу і серце.

Першим директором школи був призначений умілий та здібний організатор  Борис Степанович Калюжний, зусиллями якого розпочалось створення потужної матеріально-технічної бази та формування педагогічного колективу. До натхненної творчої праці у 1976 році приступило 45 відданих своїй справі фахівців. Основу нового колективу склали досвідчені викладачі, переведені з єдиної на той час у місті дитячої музичної школи. Педагогічний колектив нової школи був повністю укомплектований за основними напрямками діяльності.

З 1982 по 2018 роки колектив школи очолював талановитий керівник з прогресивними поглядами та стратегічним мисленням, заслужений працівник культури України Леонід Іванович Ліпський. Завдяки його наполегливій праці, принциповості та вимогливості, ініціативності та турботливості школа досягла високого рівня навчально-виховної роботи з учнями та за рішенням управління культури облдержадміністрації була визнана базовою школою передового досвіду у Вінницькій області.

 З 1 вересня 1976 року в дитячій школі навчалось 432 учні. Крім того, у цьому приміщенні до 1986 року функціонувала вечірня школа, де отримувати музичну освіту мали можливість підлітки та дорослі. З 1987 року фактично дві школи були об’єднані у єдиний освітній заклад.

За роки діяльності школи кількість учнів постійно збільшувалась, розширювалась сфера освітніх послуг. Враховуючи потреби суспільства, поступово відкривались нові відділення (у 1999 р. – художнє відділення, у 2001 р. – хореографічне відділення, відділ музичного виховання та англійської мови, у 2004 р. – клас сольного співу), а у 2012 р. започаткували свою діяльність групи раннього естетичного розвитку дітей та мистецька студія для дорослих.

Колектив вшановує пам'ять викладачів Б.С.Калюжного, О.П.Костіна, Ю.П.Вікторовського, Л.Є.Цвєткова, Т.Г.Меценатової, М.І.Бомбело, І.М.Файн, Л.Я.Рожко, О.П.Снітковської, В.М.Бабій, Т.С.Клепко, Л.В.Лозінського, М.С.Каченюка, Т.В.Авраменко, О.І.Юрпольського, А.С.Атензон, Р.І.Беркуль, С.А.Уріної, В.К.Горяного, В.Г.Хрещенюка, Н.В.Олєнєвої, Г.В.Келемен, В.П.Катрич, М.А.Багнюка, С.В.Солохи, В.Є.Тягуна, В.П. Остроухова, Я.І.Воєводіна, які закладали основу якісного здійснення освітньої діяльності школи; І.Й.Ілюся, що з дня відкриття школи протягом багатьох років опікувався господарською роботою; музичних майстрів О.Ф.Красноглазова, Г.В.Дмітрієва. В.К.Купцова, Ю.Б.Максимова; секретаря Л.Є.Ряполової, техпрацівників В.О.Кіпорука та Н.Т.Ілюсь.

Чималий внесок у накопичення досягнень школи зробили педагоги-ветерани, які знаходяться на заслуженому відпочинку: Е.К.Шатилович, Л.М.Козловська, О.М.Кубанова, І.М.Буланова, С.М.Костішина, Т.Ф.Галицька, В.Г.Булат, І.Л.Смірнова, Г.П.Волосенко, А.В.Решетько, Л.С.Вайн, Т.П.Матвеєва, М.О.Липко, Г.Ф.Черкашина, А.І.Антонів, О.П.Сергієнко, В.М.Матвєєв, заслужений працівник культури України Л.І.Ліпський, Л.Ю.Данілова та багато інших.

Слід згадати добрим словом і тих співробітників, які вже не працюють в школі, але внесли вагомий вклад в її становлення. Це викладачі К.П.Костіна, І.М.Плішка, О.І.Самар, А.Н.Томусяк, Р.Н.Краснянська, О.В.Перепелиця, А.В.Дворчина, Т.М.Щербанюк, Л.Я.Григорук, Л.І.Дрига, Ф.Б.Вайсанова, В.Г.Гилюк, Л.С.Пилипчук, Т.І.Кустова, Н.Б.Горбунова, Н.Л.Репей, Л.В.Сушкевич, Р.І.Беренсон, М.А.Ковальов, О.О.Марчукова, Д.Б.Френкель, М.П.Малєр, І.А.Левицька, В.Б.Смєтков, І.В.Поводатор, М.З.Кубанова, заслужені артисти України І.В.Френкель та В.О.Волков, техпрацівники Г.М.Рябоконь, Л.О.Дерун та інші.

Школа сьогодні, напрямки діяльності

ВДМШ № 2 сьогодні – сучасний навчальний заклад, який поєднує традиційні форми мистецької освіти з інноваційними технологіями та програмами навчання відповідно до соціального замовлення суспільства. Тут завжди панує творча атмосфера, зусиллями адміністрації, викладачів та за допомогою батьків затишно облаштовані 50 навчальних аудиторій та методичних кабінетів, оркестровий, хоровий, хореографічні класи, класи образотворчого мистецтва та скульптури, концертний зал на 300 місць, музейна кімната, бібліотека.

У школі функціонують три основних відділення: музичне – інструментальні класи (фортепіано, синтезатор, струнно-смичкові, народні, духові та ударні інструменти), хоровий клас, класи народної музики та сольного співу (академічний та естрадний); художнє (малюнок, живопис, композиція, скульптура); хореографічне (сучасний танець, класичний танець, народно-сценічний танець, спортивний бальний танець). На засадах самоокупності ведуть свою діяльність підготовча та підліткова групи, працюють групи раннього естетичного розвитку дітей, мистецька студія для дорослих.

За різними напрямками мистецтва в школі навчається більше 1000 учнів (720 учнів на бюджетній формі, інші на засадах самоокупності), яким створені максимально сприятливі умови для здобуття системних знань та навичок у галузі мистецтва. Крім того, кожній дитині надається можливість поринути у концертну атмосферу шкільних та міських мистецьких заходів, спілкуватись зі слухачами у якості солістів, учасників ансамблів, хорів та оркестрів, а також реалізувати свій творчий потенціал під час виступів на конкурсах різних рівнів, виставках та презентаціях.

Сьогодні навчально-виховну роботу в школі здійснює біля 90 високопрофесійних фахівців. Основу колективу складають досвідчені педагоги з великим стажем роботи, серед яких заслужена артистка України С.А.Жевачевська, кандидат педагогічних наук С.Л.Ліпська, 27 викладачів з педагогічними званнями «викладач-методист» та «старший викладач». Педагогічному колективу притаманні творчий підхід до організації освітнього процесу, пошук нових напрямків діяльності та форм роботи з обдарованою молоддю. Атмосфера проведення уроків сповнена доброзичливістю, чемністю, із врахуванням суб’єктивних психологічних характеристик та потенційних можливостей кожного учня.

Допомогу у належній організації роботи педагогічного колективу, спрямованості його діяльності забезпечують перш за все члени ради школи: заступники директора з навчальної роботи В.В.Костішин та В.О.Москаленко; завідувачі відділеннями та відділами Л.Ф.Колебошина, Т.В.Прокопенко, О.В.Подгурська, А.А.Ковалик, В.О.Литвак, Л.П.Ількова, Л.В.Мілованова, М.М.Гриненко, керівники громадських організацій Н.М.Мартинів, Л.Л.Баркалова.

Новітню славу закладу продовжують приносити учні тих викладачів, які першими переступили поріг нашої школи й до цього часу несуть вахту праці, а саме Л.Ф.Колебошиної, А.І.Марченко, С.В.Хорунжої, Н.М.Подкопаєвої, Л.І.Юр’євої, Л.С.Сухощєєвої, В.В.Піскової, Л.Л.Баркалової.

Протягом багатьох років щиро та віддано служать мистецтву й передають свої знання юним вихованцям викладачі Н.В.Бєлова, С.В.Колодій, Т.О.Костанда, О.І.Орещук, С.П.Трепак, Н.Ф.Челишева, С.І.Шиніна, Н.Л.Харченко, Н.Л.Богданова, Н.І.Павлова, С.В.Дубицька, Г.М.Лебідь, Л.В.Липко, Л.П.Ількова, О.В.Подгурська, О.Г.Данільчук, В.М.Писаренко, Н.А.Губенко, Н.А.Кременюк, В.Г.Романенко, А.А.Ковалик, О.Ю.Боровський, С.О.Ярошенко, О.О. Верхова-Єднак, О.А.Кульчицька, Т.Б.Петрик.

Генерують та впроваджують сучасні форми й методи роботи з учнями викладачі О.М.Лисюк, А.К.Діберт, Л.Р.Паламаренко, М.В.Куртаніч, О.В.Шпетна, І.В.Процюк, Т.М.Пастушенко, Л.І.Боярська, Т.В.Прокопенко, В.В.Ромащук, Н.М.Мартинів, О.В.Старченко, М.М.Гриненко, І.І.Макарчук, М.І.Беркун, В.П.Стратійчук, Е.Г.Поляк, Л.К.Нартович, Л.В.Мілованова; концертмейстери К.Ю.Моісеєва, Т.О.Блага та інші.

Організацію та координування навчально-виховної, методичної, концертно-лекційної роботи в школі здійснюють заступники директора з навчальної роботи В.І.Костішин та В.О.Москаленко.

Колектив школи великий, добре згуртований. Досвідчені викладачі школи з задоволенням надають допомогу молодим фахівцям з питань організації освітнього процесу, що є доброю традицією спадкоємності. Для кращого планування цієї роботи вже багато років у школі працює школа молодого викладача (голова Н.В.Бєлова).

Слід також відзначити служби забезпечення школи, які безпосередньо не беруть участь у педагогічній роботі, але від їх професіоналізму й компетентності залежить успішне функціонування закладу. Це перш за все заступник директора з господарської роботи В.М.Бабій, секретар А.П.Атаманюк, головний бухгалтер Т.А.Квасницька, бібліотекар Є.І.Малер, яка працює в школі з моменту її відкриття, техпрацівники О.Я.Коновальчук, М.І.Прідиус та інші.

Викладачі школи широко розповсюджують свої педагогічні напрацювання шляхом друкування методичних робіт, проведення показових уроків та майстер-класів, виступають з лекціями та доповідями на конференціях мистецько-педагогічного спрямування. На базі школи з 2012 року функціонує міський методичний центр, де ведеться значна робота з обміну передовим педагогічним досвідом, методиками навчання, проводяться методичні семінари. Очолює роботу центру заступник директора з навчальної роботи В.І.Костішин.

Крім того, педагоги школи демонструють високий рівень виконавської майстерності, ведуть потужну концертно-лекційну роботу. Яскраву палітру мистецького життя навчального закладу складають творчі колективи викладачів: оркестр народних інструментів (керівником якого вже біля 40 років є заступник директора з навчальної роботи В.І.Костішин), вокальний ансамбль «Ноктюрн» (більше 15-ти років керівником була Л.П.Ількова, з 2014 року – Л.І.Боярська), струнний ансамбль (керівник О.В.Подгурська), естрадно-симфонічний оркестр (багато років керував В.П.Остроухов, у 2015-2018 роках О.І.Мостовий), а також лауреат міжнародних та Всеукраїнських конкурсів дует бандуристів «Барви» у складі Н.М.Мартинів, Т.В.Прокопенко. Ці колективи є учасниками щорічних творчих звітів викладачів школи та мистецьких заходів міста.

З метою активізації творчої роботи викладачів, підвищення їх фахового рівня у 2004 році в школі запроваджений конкурс «Викладач року». За ці роки таке почесне звання отримали: Л.Ф.Колебошина, Н.І.Павлова, В.В.Піскова, В.О.Волков, С.Л.Ліпська, О.О.Верхова-Єднак, О.А. Кульчицька, О.В.Подгурська, Н.М.Подкопаєва, Т.В.Прокопенко, С.І.Шиніна, О.В.Шпетна, І.В.Процюк, Н.А.Губенко.

Колектив викладачів та учнів постійно веде активну концертно-просвітницьку діяльність на різних майданчиках міста з метою популяризації вітчизняного й світового мистецтва та національних музичних інструментів, залучається до загальноміських мистецьких проектів.

Важливим завданням школи сьогодні стає створення інноваційної, педагогічної інфраструктури, що охоплюватиме естетику предметного середовища, у якому юні вихованці зможуть реалізувати свої художньо-творчі здібності (сучасний дизайн шкільних інтер’єрів, технічне обладнання та наочність), естетику шкільного спілкування, красу міжособистісних взаємин (на уроках та під час підготовки до шкільних свят), панування педагогічного оптимізму і віри, що кожна дитина – національна цінність, майбутній митець; естетику міжнаціональних та міжнародних стосунків, адже участь учнів у міжнародних конкурсах, фестивалях, майстер-класах – це не лише гідна репрезентація школи та професійної майстерності викладачів, а і духовного обличчя молодих представників української культури.

Досягнення педагогічного колективу

Педагогічний колектив школи, подібно людині, має свою біографію, живе, вдосконалюється, витримує іспит часом, зміцнюється молодими силами. Результатами його повсякденної кропіткої праці є значні творчі здобутки та досягнення. Вже у 1985 р. школа була занесена на міську дошку пошани для розповсюдження передового досвіду, а у 2008 р. та 2017 р. за наслідками атестації закладу отримала максимальну кількість балів, що відповідає високому рівню освітньої діяльності.

За високий професіоналізм, вагомий внесок у розвиток культури і духовності українського народу, естетичне виховання дітей та молоді на кращих зразках національного і світового мистецтва, значні досягнення у навчально-виховній роботі, зайняті призові місця у загальноміських конкурсах, активну концертно-лекційну, просвітницьку та громадську діяльність колектив школи був відзначений:

 - трьома дипломами управління культури облдержадміністрації «За досягнення в навчально-виховному процесі» (2000 – 2002 рр.);

- дипломом управління культури облдержадміністрації «Краща дитяча музична школа»   (2004-2005 навчальний рік);

- грамотами управління культури облдержадміністрації за зайняте І місце у творчих звітах ПСМНЗ області (березень 2012, 2016 рр.),

- дипломом управління культури Вінницької міської ради за зайняте перше місце в огляді-конкурсі на краще оформлення приміщення та навчальних аудиторій серед ПСМНЗ м.Вінниці (2010 р.);

- дипломом управління культури облдержадміністрації за визначні успіхи та досягнення в номінації «Кращий заклад культури року» та подарунковим сертифікатом від департаменту культури міської ради в номінації «Кращий мистецький проект року» (2013 р.);

- дипломом управління культури облдержадміністрації за кращу профорієнтаційну роботу (2015 р.);

У 2002 р. директор школи Л.І.Ліпський став переможцем загальноміського конкурсу «Людина року» в номінації «Діяч культури та мистецтв року», а викладач Н.І.Павлова була лауреатом загальноміського конкурсу «Вінничанин року – 2003».

За підсумками роботи у 2007 році профспілкова організація співробітників ВДМШ №2 (голова ПК Г.М.Лебідь) отримала І місце у Всеукраїнському огляді-конкурсі «Сильна первинка – сильна профспілка» на кращу первинну профспілкову організацію.

Крім того, протягом усіх років своєї діяльності колектив школи нагороджувався подяками, грамотами, почесними грамотами, дипломами від міського голови, обласного і міського управлінь культури, ОНМЦ, інших організацій за різноманітні досягнення, конкурси, фестивалі, концертно-шефську, господарську діяльність тощо.

Викладачі школи прагнуть до нових творчих здобутків, пошуку нових організаційних форм та методів навчання, що дозволить продовжувати й примножувати традиції виховання майбутнього професіонала та аматора мистецтва.

Творчі колективи учнів школи

Колективне музикування – це важлива складова виховання юних музикантів. Відвідуючи заняття з ансамблю, хору чи оркестру, учні набувають навичок ансамблевого виконання, читання нот з листа, розвивають художній смак, музичний слух та пам’ять, відчуття гармонії, стилю та характеру музики. Працюючи спільно над музичним твором, діти вчаться виконувати як сольну партію, так і акомпанувати, слухати себе і своїх товаришів, що позитивно впливає на зростання їхньої виконавської майстерності, виховує почуття відповідальності кожного учасника за успіх спільної справи, сприяє розвитку сценічної витримки та артистизму.

У школі вже багато років плідно працюють чисельні учнівські художні колективи, які є окрасою шкільних концертів та міських мистецьких заходів. Репертуарна палітра цих колективів досить різноманітна. Її складають кращі зразки вітчизняної та світової класичної музики, обробки народних пісень, твори сучасних композиторів.

Оркестр народних інструментів – найбільший дитячий колектив за кількістю учасників, що функціонує з перших років заснування школи. Започаткував його роботу А.І.Васильченко протягом багатьох років незмінним керівником оркестру був заступник директора з навчальної роботи, викладач-методист В.І.Костішин. Переважна більшість яскравих, оригінальних аранжувань музичних композицій для колективу створювалась безпосередньо ним. У 1997 році відбулася гастрольна поїздка оркестру до Німеччини. За високу виконавську майстерність колектив неодноразово нагороджувався почесними грамотами та дипломами. З 2019 року оркестр очолює О.В.Старченко.

Оркестр баяністів та акордеоністів «Гармоніка» існує з перших років діяльності школи та є єдиним за таким складом і кількістю виконавців серед мистецьких шкіл області. В свій час його очолювали В.Саковський, В.Черкашин, В.Тягун, а вже більше 30 років оркестром керує досвідчений викладач-методист Н.Л.Богданова. У практику роботи з колективом керівник успішно впроваджує власні аранжування музичних творів. Оркестр неодноразово ставав переможцем обласних конкурсів з ансамблевої гри, брав участь у Всеукраїнському фестивалі «День баяна і акордеона», відкритому міському фестивалі «Подільські візерунки».

Духовий оркестр працює з першого року заснування школи. У 1991 році колектив оркестру під керівництвом Л.І.Лозинського здобув перемогу на Всеукраїнському конкурсі у м.Євпаторія. Починаючи з 2000 року оркестром опікується завідувач відділом духових і ударних інструментів А.А.Ковалик. У 2012 році оркестр став переможцем І премії обласного конкурсу «Подільська весна», у 2019 році брав участь у фестивалі дитячих духових оркестрів (м.Гнівань). Цей колектив завжди є окрасою звітних концертів відділу, школи, учасником мистецьких заходів міста.

Зразковий ансамбль бандуристів «Намисто» (протягом багатьох років керівником була Н.І.Павлова, з 2019 р. – Н.М.Мартинів) працює творчо, з великим натхненням та зацікавленістю, отримує перемоги на міжнародних, Всеукраїнських, обласних, міських конкурсах. У 1996 році ансамбль здійснив гастрольну поїздку до Польщі, а у 1998 році – став дипломантом Всеукраїнського конкурсу «Нові імена України». Знаменним для творчого колективу став 2000 рік, коли йому було присвоєно почесне звання «зразковий». У 2019 р. ансамбль вже в котрий раз успішно підтвердив це звання.

Ансамбль домристів молодших класів «Веселі нотки» був заснований з перших років діяльності школи. В свій час його керівниками були В.В.Піскова та С.В.Дубицька, а з 2005 року ансамбль очолила викладач О.В.Шпетна. В 2015 році колектив став лауреатом міського конкурсу ансамблів «Кришталева нота», у 2019 р. – лауреат Всеукраїнського конкурсу «Музичний олімп», учасник обласного конкурсу «Подільська весна». В його репертуарі багато цікавих творів: українські народні пісні, танці, популярні дитячі пісні сучасних композиторів.

Зразковий ансамбль домристів старших класів «Дзвінки струни» успішно працює з дня заснування школи. Першим керівником цього колективу була О.І.Самар, але вже біля 30 років його очолює викладач-методист В.В.Піскова. У 1997 році учасники ансамблю у складі народного оркестру демонстрували своє виконавське мистецтво на концертних майданчиках Німеччині. У 2011 році колектив ансамблю підготував тематичну програму з 10 творів до виступу на міському конкурсі «Кришталева нота» та посів ІІ місце. У 2013 році ансамблю було присвоєно, а у 2019 р. черговий раз успішно підтверджено звання «зразковий». Крім того, цей колектив – лауреат Всеукраїнського конкурсу «Класичний меридіан» м.Київ (2017, 2018, 2019 рр. – І місце), переможець обласного конкурсу «Подільська весна» (І та ІІІ місця). Колективу підвладні твори різних стилів: від класики до джазу. Його учасники є багаторазовими призерами Всеукраїнських, обласних та міських конкурсів.

Зразковий ансамбль ударних інструментів «Парадиз» був створений викладачем відділу духових та ударних інструментів О.Ю.Боровським у 2007 році. Знаменними для ансамблю роками можна вважати: 2011 (ІІ місце у конкурсі «Кришталева нота»), 2012 (І місце) та 2015 (ІІ місце на цьому конкурсі та отримання почесного звання «зразковий»), 2018 р. – підтвердження звання. Програму виступів колективу завжди складають цікаві та різноманітні твори.

Естрадний ансамбль «FRESH» («Фреш») розпочав свою діяльність у 2012 році. Ініціатором створення і керівником ансамблю став викладач духового відділу С.О.Ярошенко. Досвідчений педагог-трубач зумів зацікавити учнів та об’єднати в єдиний колектив групи мідних, дерев’яних духових інструментів та ритм-секцію. Репертуар ансамблю складається з творів відомих естрадних колективів та виконавців, популярних естрадно-джазових композицій. Своїми яскравими виступами на концертних майданчиках школи та міста цей колектив відразу завоював популярність серед слухачів. Ансамбль неодноразово запрошувався на відкриття регіонального конкурсу трубачів ім.В.Гуцала, у 2019 р. став учасником фестивалю дитячих духових оркестрів у м.Гнівань.

Капела бандуристів «Калинонька» працює на відділі народних інструментів з 2013 року (керівник – завідувачка відділом народних інструментів Т.В.Прокопенко). У 2015 році був створений цікавий творчий проект, в якому об’єднали свою майстерність учасники капели та хору учнів середніх класів (хормейстер Л.П.Ількова). Колектив нагороджений дипломами та подяками за участь у відкритому міському фестивалі народно-художньої творчості «Подільські візерунки», Всеукраїнському святі кобзарського мистецтва імені В.Перепелюка «Струни вічності».

Ансамбль гітаристів школи (керівник І.Любомський) є активним учасником шкільних концертів та мистецьких заходів міста.

Фольклорний ансамбль «Вишиваночка» (керівники В.Г.Гилюк, Г.М.Лебідь, з 2014 року Н.М.Мартинів) – універсальний художній колектив, що своїм мистецтвом репрезентує найкраще з невичерпної скарбниці народної творчості. В його репертуарі історичні пісні і танці, жартівливі хорові сценки, родинно-побутова, обрядова лірика, колядки, щедрівки. Щорічно фольклорний ансамбль бере участь у міському конкурсі «Шевченко – для усіх століть» та отримує перемоги за високу декламаторську й виконавську майстерність; виступає на загальноміських мистецьких заходах до Дня міста та Дня Європи, Новорічних та Різдвяних свят.

Ансамбль скрипалів молодших класів «Міляресолька» створений у 2008 році (керівник В.М.Писаренко). Назва колективу обрана невипадково, адже вона перелічує струни скрипки, за якими налаштовується інструмент. В 2014 році ансамбль став лауреатом шкільного конкурсу «Концертино», а в 2015 посів ІІ місце на міському конкурсі «Кришталева нота».

Ансамбль скрипалів середніх класів «Експромт» (керівник В.М.Писаренко) – постійний учасник багатьох шкільних та міських концертних заходів. Юні музиканти неодноразово ставали призерами конкурсів: 2014 рік – ІІ премія на міському конкурсі «Кришталева нота», 2015 рік – дипломант 3-го відкритого міського фестивалю народно-художньої творчості «Подільські візерунки».

Зразковий ансамбль скрипалів старших класів «Елегія» має багату творчу біографію, веде активну концертну діяльність у школі та поза її межами. У 1996 році відбулася гастрольна поїздка колективу на «Моцартівський фестиваль» до Німеччини під керівництвом викладача школи, нині заслуженої артистки України І.В.Френкель. З 1997 року незмінним керівником ансамблю є завідуюча відділом струнно-смичкових інструментів О.В.Подгурська. В 2011 році колективу за високу виконавську майстерність було присвоєно звання «зразковий». У 2012 році ансамбль «Елегія» став переможцем Всеукраїнського конкурсу «Бурштинові нотки» у м.Рівне. У 2015 колектив отримав звання лауреата І премії в номінації «Великі інструментальні ансамблі» у Всеукраїнській музичній олімпіаді «Голос Країни».

Камерний оркестр учнів школи був створений на базі зразкового ансамблю скрипалів «Елегія», учнів класу альта та віолончелі (керівник О.В.Подгурська). Його репертуар складають твори А.Вівальді, І.С.Баха, Г.Генделя, В.А.Моцарта та інших. Участь у роботі колективу надає можливості юним вихованцям струнно-смичкового відділу доторкнутися до великої спадщини композиторів-класиків, а також познайомитися з творами сучасних українських та зарубіжних авторів.

Вокальний ансамбль учнів молодших класів «Мрія» створений у 2011 році (керівник Л.П.Ількова) та є бажаним учасником багатьох концертних заходів рідної школи та міста. Різноманітний репертуар колективу складають пісні зарубіжних та українських сучасних композиторів, композиторів-класиків, обробки українських народних пісень. У 2014 та 2016 роках ансамбль став лауреатом третього ступеню міського конкурсу «Кришталева нота» в номінації вокальні ансамблі, а у квітні 2018 року отримав диплом лауреата першого ступеня у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі мистецтв «Подільські гостини».

Вокальний ансамбль учнів старших класів «Вернісаж» бере активну участь у мистецькому житті школи та міста, його репертуар складають класичні твори, естрадні та джазові композиції. Довгі роки цим колективом опікувався заслужений артист України В.О.Волков, а з 2014 року на чолі колективу стала Л.І.Боярська. Останнім часом ансамбль досяг високої творчої майстерності та визнання – Гран-прі на міжнародних конкурсах «Таланти України» (м.Київ, 2015, 2018 рр.), «Весняні барви» (м.Житомир, 2019 р.).

Хор учнів молодших класів «Дзвіночки» фортепіанного відділу був створений з перших днів відкриття школи. Керували ним в певний час Р.І.Куцемако, Л.М.Мартинова, В.О.Волков. З 1995 року по теперішній час цей колектив очолює Л.П.Ількова. Репертуар колективу складається з  творів зарубіжних та українських сучасних композиторів, обробок українських народних пісень, творів композиторів-класиків. У 2004 році колектив став лауреатом, а у 2010, 2012 та 2016 роках – дипломантом фестивалю-конкурсу «Хорові асамблеї М.Д. Леонтовича».

Хор учнів перших класів та підготовчої групи «Сонячні промінчики» був створений в 2014 році (керівник В.А.Коломієць). Під час занять у цьому колективі найменші учні школи залюбки опановують початкові основи хорового співу. З 2017 року колектив очолює Н.А.Кременюк. Репертуар хору складається з українських народних пісень, колядок, щедрівок, творів сучасних дитячих композиторів. Цей колектив веде активну концертну діяльність в школі та за її межами.

Зразковий хор учнів старших класів «Щедрик» – провідний творчий колектив школи, постійний учасник загальношкільних концертів, мистецьких заходів міста. З перших днів та до 2015 року керівником колективу був провідний фахівець хорової справи, заслужений артист України В.О.Волков. З 2015 року хор очолює Л.І.Боярська. До репертуару колективу входять кращі зразки української, російської та західної класики, духовної музики, народні пісні, твори сучасних композиторів. У 2012 році колектив здобув звання «зразковий». Хор старших класів є дипломантом Всеукраїнського фестивалю імені М.Д. Леонтовича у м.Кам’янець-Подільський, лауреатом другої премії обласного конкурсу «Подільська весна – 2011», та міського конкурсу «Кришталева нота» у 2012 році; постійним учасником фестивалю-конкурсу «Хорові асамблеї М.Д. Леонтовича». У квітні 2019 році здобув Гран?Прі на VІІІ Міжнародному конкурсі-фестивалі «Весняні барви» (м.Житомир). У 2018 році колектив достойно підтвердив звання «зразковий».

Ансамбль народного танцю «Сяйво» (керівник Г.А.Смоленцева) створений на базі хореографічного відділення школи у 2002 році. За роки діяльності колективу значно зріс рівень майстерності та артистизму виконавців, розширився репертуар, ускладнилась техніка та танцювальна лексика. Колектив став активним учасником шкільних та загальноміських культурно-мистецьких заходів, учасником, дипломантом та лауреатом міжнародних, Всеукраїнських та обласних фестивалів-конкурсів.

Ансамбль сучасного танцю «Чарівні зорі» (керівник І.І.Макарчук) був створений у 2007 році. Колектив вирізняється своїм власним неповторним стилем, гармонійним співвідношенням музики і пластики, емоцій та почуттів, чітких ліній та відшліфованих рухів танцюючих пар. Досягнення колективу: І місце на Всеукраїнському фестивалі східного танцю, 2013 р.; Гран-прі на міжнародному фестивалі-конкурсі «Сюїта зимових свят» м.Житомир, 2013 р.; лауреат І ступені на Всеукраїнському фестивалі мистецтв «Об`єднаємо дитячу країну» м.Трускавець, 2014 р.; Гран-прі на міжнародному конкурсі-фестивалі «Зірка України» м.Хмельницький, 2015 р.; лауреат ІІ ступені на Всеукраїнському багатожанровому конкурсі мистецтв «Подільський зорепад» м.Вінниця, 2015 р.

Ансамбль народно-сценічного танцю «Візерунок» був заснований у 2013 році (керівник М.М.Гриненко). За роки існування колективу концертна програма збагатилася різними формами, жанрами та напрямами хореографічного мистецтва. Ансамбль брав участь та став переможцем у конкурсах: «Талановиті діти України» м.Житомир, 2014 р. – Гран-прі; І Міжнародний конкурс-фестиваль мистецтв «Зірка України» м.Хмельницький, 2015 р. – лауреат І ступені; Всеукраїнський  багатожанровий конкурс мистецтв «Єднаємо серця» м.Вінниця, 2015 р. – лауреат І ступені; Всеукраїнський конкурс «Подільський зорепад» м.Вінниця, 2015 р. – лауреат І ступені.

Досягнення учнів

Значущим показником рівня будь якої школи, підтвердженням педагогічної майстерності її викладачів та вмілого керівництва є досягнення учнів, які успішно оволодівають знаннями та навичками й посідають призові місця у різноманітних конкурсах, фестивалях, виставках.

Лише за останні 15 років учні школи стали лауреатами та дипломантами у таких конкурсах: міжнародні – 281 учень, 40 одержали грамоти за участь; Всеукраїнські – 547 учнів, 26 одержали грамоти; регіональні та обласні – 359 учнів, 211 одержали грамоти та подяки; міські – 238 учні, 230 одержали грамоти та подяки. Географія конкурсних поїздок різноманітна: майже всі міста України, а також м.Крайнєво та м.Албена (Болгарія), м.Москва та м.Санкт-Петербург (Росія), м.Париж (Франція), м.Щецин (Польща).

З кожним роком конкурсна активність колективу помітно зростає. У 2017 році кількість нагороджених учнів сягнула майже 300. Ці показники свідчать про високий професіоналізм викладачів і, звичайно, про обдарованість вихованців школи.

Неодноразово призові місця у конкурсах різних рівнів посідали такі учні: О.Адамчук, М.Громова, А.Борачук, К.Сапун, В.Рябоконь, А.Солецький, І.Богачук, М.Чернявська, О.Шевня, О.Лойко, М.Павлюк, А.Шикирінська, М.Верба, Т.Тарасова, А.Нечай, О.Шпортун, К.Любчик, А.Білоус, А.Магаляс, І.Грицюк, К.Грицюк, Н.Базалицька, К.Задніпровська, К.Костанда, В.Мазур, А.Гертель, К.Демченко, А.Сокольвак, М.Лемішко, А.Антипова, Ю.Феоктістова, Д.Жуняк, В.Савлук, Ю.Шмерчук, П.Яворський, В.Костюнник, С.Яцюра, А.Мацієнко, В.Балан, В.Філімончук, О.Гусак, М.Швець, Ю.Пащенко, О.Краєвська, Н.Білостенна, А.Дазідова, Д.Новоселецька, Я.Гуменюк, М.Паламарчук, Д.Власюк, Д.Дарморос, О.Мельник, Д.Черненко, О.Блєднікова, Л.Нетребська, А.Гертель, О.Рабчук, Д.Іванцова, Ю.Зозуля, Д.Авер’янова, М.Авер’янова, С.Ісаєнко, О.Гернега, Р.Войтко, Е.Писаренко, І.Болдирєв, А.Бурлаченко, В.Піскова.

За перемоги у престижних конкурсах та відмінне навчання більшість з них нагороджувались грошовими преміями міськвиконкому та стипендіями мера міста.

З метою підтримки юних талантів у 2010 році в школі започатковано проведення конкурсу «Юний митець року». За вагомі досягнення на різноманітних конкурсах, активність у шкільному концертному житті переможцями в різні роки стали: М.Громова, А.Шикирінська, К.Любчик, О.Шпортун, А.Білоус, М.Швець, Н.Базалицька, А.Степанюк. 

Колектив школи пишається юними зірочками, що здобули перемогу на обласному конкурсі «Людина року» в номінації «Юний митець». Так, у 2008 році це почесне звання отримав учень художнього відділення К.Сапун (викладач О.О.Верхова-Єднак), у 2010 році – учениця художнього відділення О.Адамчук (викладач О.А.Кульчицька), а у 2014 році переможцем цього конкурсу стала учениця фортепіанного відділу А.Шикирінська (викладач Л.Ф.Колебошина). Сертифікатом для розвитку музичного таланту був нагороджений М.Швець у 2017 р. (викладач Н.М.Подкопаєва).

Культурно-мистецьке життя школи

З метою пропагування культурних здобутків національного мистецтва та кращих досягнень світової музики, духовного збагачення підростаючого покоління, виховання його естетичних цінностей та смаків колективом школи проводиться велика концертно-лекційна та культурно-просвітницька робота.

Вже традиційно навчальний рік розпочинається концертом учнів «Здрастуй, школа!», присвяченому Дню знань. Запальними музичними композиціями юні вихованці вітають зі святом мешканців мікрорайону та дарують позитивний настрій.

Щорічно в усьому світі 1 жовтня відзначається Міжнародний день музики. Колектив школи завжди долучається до цього свята та пропонує цікаву концертну програму з творів, які увійшли до скарбниці світової музичної культури. Всі присутні мають можливість доторкнутись до краси та отримати насолоду від зустрічі з прекрасними мистецькими образами.

Святково та урочисто в школі проходить фестиваль народно-художньої творчості «Подільські візерунки», на якому учні та викладачі школи презентують творчі досягнення в різних видах мистецтва, спираючись на славетну спадщину та найкращі традиції рідного краю. Мистецькі заходи супроводжуються яскравими виставками робіт учнів художнього відділу, а викладачі-художники пропонують цікаві майстер-класи з кераміки, писанки, народної іграшки тощо. З 2015 року фестиваль набув значення відкритого міського культурно-мистецького проекту, що об’єднує талановитих вихованців мистецьких закладів міста. Почесними гостями фестивалю були: добре відомий гурт «Дармограй» та фольклорний колектив «Берегиня» Хмельницької ДШМ, зразковий фольклорний ансамбль «Дивоцвіт» ДМШ м.Гнівань, солісти та інструментальні ансамблі ДМШ м.Гайсин, м.Хмельницький, м.Жмеринка, центру реабілітації «Гармонія», театральної студії «Мельпомена» палацу дітей та юнацтва, студії при академічному ансамблі пісні і танцю «Поділля» Вінницької обласної філармонії ім. М.Д.Леонтовича, зразкової майстерні естрадного мистецтва «Зоряна мрія» МПМ «Зоря», студенти театральної студії «Подоляночка» Вінницького медичного коледжу ім. К.Заболотного, хоровий колектив Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу, вокальний ансамбль «Барви» школи-ліцею №7.

Широкою популярністю серед дітей та батьків користується традиційне «Свято першокласника». Щорічно у грудні місяці під звуки урочистої музики учні-початківці заходять до святково прикрашеної зали, де для них розпочинається цікаве дійство. В казковий сюжет вплітаються музичні номери, підготовлені учнями молодших та старших класів школи.

Напередодні Новорічних та Різдвяних свят кожному слухачу надається можливість поринути у світ гармонії та краси на Передноворічному концерті учнів, до участі у якому залучаються кращі солісти та учнівські художні колективи. Щорічно під час концерту настає урочиста мить нагородження переможця шкільного конкурсу «Юний митець року».

Гостинно запрошує школа учнів, батьків та гостей міста на творчий звіт викладачів, що проводиться у січні місяці до Дня Соборності та Свободи України. Концертна програма складається із сольних та ансамблевих номерів, виступу оркестру народних інструментів, естрадного колективу. Репертуар концерту досить різноманітний: це світова класика і джаз, твори сучасних композиторів, народні пісні. Викладачі хореографічного відділу готують цікаві танцювальні номери, художники презентують виставку своїх картин. Святкове дійство завжди проходить на одному диханні, викладачі демонструють високий професійний рівень та сценічну культуру, за що отримують щирі оплески від шанувальників мистецтва та належну оцінку своєї роботи від керівництва.

Яскравими сторінками шкільного життя є звітні концерти всіх відділів школи, сольні концерти найяскравіших зірочок. Кульмінацією цих заходів завжди є проведення загальношкільного свята – звітного концерту учнів, який без перебільшення можна назвати сузір’ям юних талантів. Це особливий і відповідальний захід, до якого з великим натхненням і любов’ю готуються викладачі та їхні вихованці. На цьому концерті школа представляє широку палітру дитячих творчих досягнень, розмаїття художніх колективів, музичних інструментів та мистецьких жанрів.

Традиційними у школі є літературно-музичні вечори, присвячені знаменним і пам’ятним датам нашої держави, ювілеям видатних діячів культури та мистецтва. Тільки за останні роки були проведені: вечір пам’яті «Дзвони Чорнобиля», лекції-концерти «Історія Хрещення Київської Русі» та «Пісні Другої світової війни», літературно-музичний вечір з нагоди роковин голодомору в Україні «Незгасима свічка пам’яті»; тематичні вечори, приурочені ювілейним датам від дня народження Ф.Шопена, В.Моцарта, Л.Бетховена, Т.Шевченка, Л.Дичко, М.Скорика, Е.Гріга, Й.Гайдна.

З метою розвитку мережі різновікових ансамблів, досягнення радості творчості учнів у колективному музикуванні з 2014 року в школі започатковано проведення загальношкільного фестивалю-конкурсу дитячої інструментальної  ансамблевої творчості «КОНЦЕРТИНО». У конкурсі беруть участь ансамблі різних вікових категорій однорідного та мішаного складу, популяризуючи різноманітні музичні інструменти, світовий та вітчизняний музичний репертуар. Участь учнів у таких конкурсних виступах прививає навички спілкування і співробітництва, створює комфортні умови для творчого самовираження та проведення якісного культурно-освітнього дозвілля.

У школі вже багато років працює дитячий мистецький лекторій «Дзвіночок». На цей захід запрошуються учні загальноосвітніх навчальних закладів, які з захопленням слухають виступи своїх ровесників, а з бесіди ведучої дізнаються чимало нового про музичні інструменти, жанри музики, відомих композиторів та виконавців, історію розвитку музичного мистецтва.

Також популярності набуває культурно-розважальний проект «Діти-дітям», що відбувається на ігрових майданчиках мікрорайону Замостя. Завдяки цій просвітницькій роботі до школи залучаються нові таланти, формується вдячна аудиторія майбутніх слухачів та учасників культурно-мистецьких заходів міста.

У теплій доброзичливій атмосфері проходить мистецька акція «Проведи вихідний день із сім’єю в музичній школі», у якому батьки та родичі юних вихованців разом з ними стають активними учасниками творчого дійства. Цікавими та пізнавальними завжди є лекції-концерти культурно-просвітницького лекторію для дорослих «Мистецькі вечори», на яких присутні мають можливість розширити свою обізнаність у мистецтві та збагатити слухацький досвід.

Визначною подією у школі вже багато років є випускний вечір. Щороку біля 100 випускників отримують документ про мистецьку освіту, а бажаючи продовжити навчання на професійному рівні – путівку у мистецьке життя. Концерт кращих випускників демонструє присутнім результат кропіткої багаторічної педагогічної праці та високий рівень виконавської майстерності юних вихованців.

Творчі колективи та солісти школи беруть активну участь у багатьох загальноміських заходах до Дня Незалежності України, Дня міста, Новорічних та Різдвяних свят, Дня Соборності та Свободи України, Дня Перемоги, Дня Європи, Міжнародного дня захисту дітей, у спільних концертах мистецьких шкіл міста. Колектив школи підтримує творчі зв’язки зі школою мистецтв м.Хмельницького.

Викладачі та учні художнього відділу експонують свої роботи на обласних виставках декоративно-прикладного мистецтва, у краєзнавчому музеї, обласному центрі народної творчості, у музеї гончарства ім.О.Луцишина, в центрі адміністративних послуг «Прозорий офіс» Замостя, також проводять майстер-класи з кераміки, писанки, народної іграшки у вищих навчальних закладах міста, мистецьких центрах та музеях. Крім того роботи учнів прикрашають фойє та сходинкові майданчики школи.

З метою збереження та відродження культурної спадщини України щорічно напередодні Великодня викладачами художнього відділення, членами спілки народних майстрів М.О.Юрченко та О.О.Верховою-Єднак проводяться майстер-класи з писанкарства «Диво-писанка Поділля». Учні із задоволенням знайомляться з традиційною символікою цього свята та власноруч розписують писанки.

Колективом учнів та викладачів постійно проводяться лекції та концерти у загальноосвітніх школах та дошкільних навчальних закладах міста, для вихованців школи-інтернату с.Стара Прилука та с.Стрижавка, в будинку-інтернаті геріатричного профілю, у центрі реабілітації інвалідів, військових частинах, бібліотеках, на мистецьких вечорах Реріховської громади. Також учні школи виступають з концертною програмою у медичному військовому центрі для учасників бойових дій зони АТО.

Традиційним вже стало проведення мистецьких фестивалів до ювілеїв школи, пам’ятних дат та видатних подій нашої держави, міста, області. Вперше такий фестиваль відбувся у 1991 році з нагоди святкування 25-річчя школи. За останні роки фестивальна програма набула більшого розмаху та вагомості. Так, у 2011 році до 35-річчя з дня заснування навчального закладу та до 20-річниці незалежності України було приурочено проведення творчого мистецького проекту з десяти різноманітних заходів, фіналом та кульмінацією якого став великий святковий звітний концерт за участю учнів та викладачів школи «Рідному місту – шкільне свято барвисте». У 2013 році школа презентувала Мистецький фестиваль з нагоди проведення в Україні Року дитячої творчості. Програма фестивалю була досить велика та різноманітна за тематикою. Фінальною крапкою фестивалю став святковий гала-концерт «Мистецькі обрії дитячої творчості». З 2016 року стало вже традиційним щорічне проведення мистецького фестивалю.

Славні імена випускників

Найважливіше для кожного педагога – залишити часточку себе у своїх учнях, щоб у цей широкий світ вони понесли знання, закладені, набуті творчою співпрацею зі своїм викладачем, та цінності, які не тільки він сповідує, а й втілює в їхні душі. Колектив школи намагається працювати так, аби кожен її вихованець відчував себе творчо багатим і був гордим за те, що провів тут свої дитячі роки. Зрозуміло, що не всі випускники продовжують свій шлях у мистецтві, проте початкова музична освіта надає їм такий творчий та інтелектуальний потенціал, який допомагає все життя, не зважаючи на обрану професію.

За роки функціонування закладу свідоцтво про закінчення ВДМШ №2 отримали біля 4-х тисяч учнів. Кожний 6-й з них обрав свій професійний шлях у мистецтві.

Більше 60 випускників школи і нині навчається у вищих спеціалізованих мистецьких навчальних закладах. Високий рівень їх підготовки відзначають викладачі як під час вступу, так і під час подальшого навчання. Зокрема, майже 50 учнів школи сьогодні навчається у Вінницькому коледжі культури і мистецтв ім.М.Д.Леонтовича, 7 – у Вінницькому гуманітарно-педагогічному коледжі, 4 – у Вінницькому коледжі будівництва і архітектури, 3 – у Київському інституті музики ім. Р.М.Глієра.

Продовжують здобувати мистецьку освіту у Вузах випускники школи: Л.Слупська, І.Богоцька, Я.Кісь, І.Любомський, А.Буцерога (Вінницький державний педагогічний університет ім. М.Коцюбинського), Ю. Мазілова, А. Мартинюк, В.Балан, О.Андрійців, Т.Тарасова, Ю.Феоктістова, К.Демченко (ОДМА ім. А.В.Нежданової); О.Друзь, С.Яцюра, О.Павлова, Д.Гурін (ЛНМА ім. М.В.Лисенка); А.Нечай, А.Сокольвак (НМАУ ім. П.І.Чайковського); Н.Супріган, А.Білоус (Київська муніципальна академія естрадного та циркового мистецтва), М.Подолян (Київський національний університет культури та мистецтв), Т.Озерянська (Полтавська духовна семінарія), М.Наваліхін (Свято-Тихонівський православний університет м.Москва, Росія), А.Шикирінська (вища школа музики м.Гамбург, Німеччина), Ю.Ольшевська (вища музична школа м. Цюріх, Швейцарія), П.Яворський (музична академія м.Банська-Бистриця, Словакія).

Педагогічний колектив особливо пишається випускниками – переможцями міжнародних конкурсів, слава яких сягнула далеко за межі міста та області. Серед таких випускників перш за все слід назвати В Козицького, який ще навчаючись у школі вперше серед учнів став у 2001 році лауреатом міжнародного дитячо-юнацького конкурсу «Срібний дзвін» (м.Ужгород) та згодом здобув численні перемоги на різноманітних престижних конкурсах: міжнародний конкурс баяністів-акордеоністів «Кубок Кривбасу» (м. Кривий Ріг, 2006 р.), І міжнародний конкурс акордеоністів (м.Клінгенталь, Німеччина, 2008 р.), Золотий диплом міжнародного конкурсу баяністів (м.НьюЙорк, США, 2008 р.). Своїми талантами також прославляли школу лауреати міжнародних конкурсів Ю.Самоєнко, О.Лойко та інші.

Гордістю школи є випускники, які присвятили своє життя служінню високому мистецтву та працюють у професійних творчих музичних колективах: В.Козицький (соліст оркестру прикордонних військ м.Київ, соліст Вінницької обласної філармонії), М.Лебідь (артист оркестру Почесної варти Окремого полку Президента України), Федоренко Андрій артист Військового оркестру «Крила України», Р.Корчун (артист міського естрадно-духового оркестру «ВінБенд»), О.Полякова (популярна естрадна співачка, м. Київ), Г.Данілюк (солістка Київського Дому сучасної та органної музики); О.Дралов (артист Одеського муніципального духового оркестру), Л.Смішко (художній керівник Вінницької обласної філармонії, ведуча концертів), Н.Лановенко (лауреат Всеукраїнських, дипломант міжнародних конкурсів, артистка Вінницької обласної філармонії, солістка академічного камерного оркестру «Арката»), О.Поліщук (лауреат міжнародних та Всеукраїнських конкурсів, солістка гурту «La Festa» м.Київ), О.Залізняк (солістка Національного академічного театру опери та балету ім.Т.Г.Шевченка), Н.Гаврилко (академічний ансамбль пісні і танцю «Поділля»).

Випускники школи Л.Локаєнко, заслужена артистка України С.Жевачевська, Л.Газінська, В.Коломієць, І.Пеліховська, М.Гриб, Т.Черкашина, М.Кашицин, Т.Гордієнко співають в академічному міському камерному хорі «Вінниця»; Н.Кременюк, В.Писаренко, Е.Писаренко, О.Гулла, А.Шейко, М.Ткаченко, І.Панчишина – артисти академічного камерного оркестру «Арката» Вінницької обласної філармонії ім. М.Д.Леонтовича. Крім цього, Н.Кременюк вже багато років є регентом дитячо-молодіжного хору Спасо-Преображенського Собору, нагороджена орденами Св. Великомучениці Варвари та Св. Князя Володимира.

Чимало колишніх учнів школи обрали для себе педагогічну професію у мистецьких закладах різного рівня. Серед них: М.Данилюк (кандидат педагогічних наук, доцент кафедри мистецької освіти та диригентсько-хорової підготовки ХНПУ ім.Г.С.Сковороди), В.Білоус (кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри народних інструментів НМАУ ім. П.І.Чайковського), І.Єфіменко (Гурняк) (старший викладач кафедри музикознавства та інструментальної підготовки ВДПУ ім. М.Коцюбинського), А.Цвєтков (Гімназія ім.Ф.Е.Баха, Німеччина), Н.Ліва (Світіна) (кандидат мистецтвознавства, викладач ВДПУ ім.Михайла Коцюбинського), В.Юрченко (кандидат педагогічних наук, викладач НПУ ім.М.П.Драгоманова), Н.Авраменко (Київська середня спеціалізована музична школа-інтернат ім. М.В.Лисенка), А.Москаленко, М.Залізняк, О.Михайлишена (Гуцал), Ю.Самоєнко (викладачі Вінницького коледжу культури і мистецтв ім.М.Д.Леонтовича); Г.Ковальчук (старший викладач ЛНМА ім. М.В.Лисенка), К.Куркова (завуч ДМШ №10 м.Київ), Т.Вознюк (викладач-методист школи-ліцею №7 м.Вінниця), заслужений діяч мистецтв П.Третьяков, О.Новаковська, О.Ганська, О.Хом’ячук (Вусатюк), Т.Гордієнко, М.Жук, Т.Большанек, Н.Гонтковська (Кучер), М.Колісник (Новицька), А.Городецька (Пойменова), В.Плотко (Зінько), О.Швець (Ковбасюк), І.Юрій (Сердюкова), О.Шиманська (Василюк), І.Овдієнко (Грушкіна), К.Мельник (викладачі мистецьких шкіл міста), А.Оленич (керівник інструментальної групи Вінницького міського центру художньо-хореографічної освіти дітей та юнацтва «Барвінок»).

Багато випускників повернулись до рідної школи та продовжують педагогічну справу своїх наставників, а саме: заслужена артистка України С.Жевачевська (Кострикіна), кандидат педагогічних наук С.Ліпська, І.Процюк (Капітун), Ю.Закревська, А.Діберт (Синявська), Л.Паламаренко (Пугач), Т.Блага (Михайлишена), Т.Пастушенко, Н.Харченко (Цвєткова), Н.Кременюк, В.Писаренко, В.Романенко, Л.Мілованова, Т.Прокопенко (Тимощенко), В.Ромащук, І.Любомський, В.Литвак, В.Андруцакі.

Також у різних мистецьких закладах працюють концертмейстерами Ю.Єльцова (ЛДМУ ім.С.П. Людкевича), І.Навроцька (квартет саксофоністів м.Київ), О.Третякова (ОДМА ім.А.В.Нежданової), Н.Гапоненко (оперний театр, Польща), М.Сухощєєва (Вінницький обласний академічний музично-драматичний театр ім. М.Садовського), багато інших.

У вінок слави школи вплелись запашними квітками випускники художнього відділення: В.Мазур – переможець конкурсу «Найкращий студент Закарпаття»; О.Адамчук – член ВОО ВУТ ім.Т.Шевченка, стипендіат премії Вінницької обласної Ради 2015, 2016 років; К.Сапун – грантер Президентського фонду «Україна» 2008 р., презентував свої роботи на персональних виставках  у різних містах України (Вінниця, Київ, Харьків, Опішне Полтавської обл.), а також у м.Париж (Франція).

Привносять славу школі випускники, що дбають про розвиток та процвітання мистецького простору рідного міста: Л.Локаєнко (головний спеціаліст департаменту культури Вінницької міської ради), О.Семко (член редакційної ради ВДТ) та інші.

Відділення нашої школи

Фортепіанний відділ

У 1976 році, з перших днів діяльності школи, розпочав свою роботу фортепіанний відділ. Його очолив досвідчений викладач, голова ради наставників Ю.П.Вікторовський, який разом з молодими талановитими колегами А.С.Атензон та Н.В.Бєловою започаткували традиції фортепіанного мистецтва та виконавської підготовки юних музикантів. В цей час на відділі також працювали Т.Г.Меценатова, Л.І.Юр’єва, Н.М.Подкопаєва, С.В.Хорунжа, Л.Ф.Колебошина, С.В.Колодій, А.І.Марченко, Л.С.Сухощєєва, І.М.Файн, О.М.Кубанова, яким випала почесна місія розпочинати творчу епоху мистецьких здобутків, закладати в школі основи методики навчання гри на фортепіано. У наступні роки до роботи на відділі долучились досвідчені викладачі Н.Ф.Челишева, Л.П.Гавриш, Т.І.Кустова, С.І.Шиніна, а також молоді спеціалісти, більшість з яких – колишні випускники школи.

Сьогодні на відділі працює 29 відданих своїй справі фахівців. Протягом багатьох років відділом керували: викладач-методист Н.В.Бєлова та старший викладач І.М.Файн. З 2000 року фортепіанний відділ очолює викладач-методист Л.Ф.Колебошина. За сумлінну працю та високий професіоналізм у 2011 році вона була нагороджена Почесною Грамотою Міністерства культури і туризму України, стала переможцем шкільного конкурсу «Викладач року» (2004, 2014 рр.).

Завдяки натхненній праці викладачів на фортепіанному відділі склалась певна виконавська школа, накопичений великий досвід роботи з обдарованими учнями. Значна кількість юних вихованців – неодноразові призери і лауреати міських, обласних, регіональних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів, стипендіати Вінницького міського голови. Серед яскравих імен лауреатів слід назвати Ю.Єльцову, К.Куркову, Ю.Самоєнко, М.Александрову, С.Чекіну, М.Петрову, О.Веретельник, К.Задніпровську, В.Даценко, М.Стрельбицького, О.Лойко, М.Громову, А.Шикирінську, О.Шпортун, Н.Базалицьку, О.Гернегу, М.Швеця, Л.Поступайло, А.Степанюк, А.Дазідову, О.Ковтун.

Відділ пишається учнями, які стали переможцями шкільного конкурсу «Юний митець року» – М.Громова (2010), А.Шикиринська (2011), О.Шпортун (2013), Н.Базалицька (2015), М.Швець (2015), Л.Поступайло (2017), А.Степанюк (2018). Крім того, А.Шикирінська у 2013 році стала лауреатом Всеукраїнської премії у номінації «Найбільш творча дитина» і увійшла до десятки Диво-дітей України. А у 2014 році стала переможцем обласного конкурсу «Людина року» в номінації «Юний митець».

Учні відділу приносять славу школі своїми перемогами і за кордоном: С.Старченко (викладач Колебошина Л.Ф.) на конкурсах у м.Париж (Франція) 2017, 2018 рр.; М.Гресько (викладач Бєлова Н.В.) та Н.Табачук (викладач Процюк І.В.) у м.Албена (Болгарія)  2018 р.

Технічний розвиток учнів – важлива складова виховання музиканта. Тому, на відділі започаткований конкурс на краще виконання інструктивного етюду «Юний віртуоз», що проводиться щорічно й викликає великий інтерес учнів та їхніх батьків.

Учні відділу беруть активну участь у концертному житті школи в якості солістів, а також у складі творчих колективів (фортепіанних дуетів, камерних ансамблів тощо).

Особливою любов’ю серед викладачів та учнів багато років користувався фортепіанний дует «Чарівні перлинки» у складі А.Шикирінської та О.Шпортун (викладач Л.Ф.Колебошина). Ансамбль став переможцем Всеукраїнських конкурсів «Бурштинові нотки» та «Класичний меридіан», обласного конкурсу «Подільська весна» та міського конкурсу «Кришталева нота». Музичні твори у його виконанні відрізнялись глибоким змістом, віртуозною майстерністю та музичним смаком.

Фортепіанний дует «Браво» у складі Н.Базалицької та М.Швеця (викладачі С.І.Шиніна, Н.М.Подкопаєва) одразу набув популярності та глядацької прихильності. Цей колектив здобув перемогу на Всеукраїнському конкурсі «Класичний меридіан», на обласному конкурсі «Подільська весна»

Викладачі відділу ведуть потужну концертно-лекційну роботу, беруть участь у творчих звітах викладачів, різноманітних шкільних мистецьких проектах. Активними учасниками багатьох концертів були фортепіанні дуети у складі Н.В.Бєлової – Л.С.Сухощєєвої, Н.М.Подкопаєвої – Л.І.Юр’євої, продовжили ці традиції викладачі Т.М.Пастушенко – Н.Л.Харченко, А.К.Діберт – Л.Р.Паламаренко. Завжди прикрасою концертів є сольні виступи С.Л.Ліпської.

В останні роки оригінальною формою виконання творів на творчих звітах викладачів стала гра у вісім рук (учасники фортепіанного квартету «Piano-Band» – Ж.Л.Алікіна, Н.І.Харченко, Ю.В.Закревська, І.В.Процюк).

Продовжуючи традиції відділу, розвиваючи та оновлюючи методику викладання гри на фортепіано, кандидат педагогічних наук, викладач-методист С.Л.Ліпська виступає з доповідями на науково-практичних конференціях у різних містах України.

Грамотами департаменту культури міської ради та управління культури облдержадміністрації, подяками на різнорівневих конкурсах відзначена високопрофесійна концертмейстерська робота І.В.Процюк, С.Л.Ліпської, Т.М.Пастушенко, К.Ю.Моісеєвої, Л.С.Сухощеєвої, І.В.Сергєєвої, А.В.Шпетного.

Схвальні відгуки від громадськості міста були отримані за проведення викладачами відділу літературно-музичних вечорів: «Варшав’янин за походженням, серцем – поляк, талантом – громадянин світу» до 200 річниці з дня народження Ф.Шопена, «Сонячний геній музики» до 255 річниці з дня народження В.Моцарта, «Вічне полум’я музики Л.Бетховена» до 185 річниці з дня народження композитора , «Музика - сенс життя» до 170-піччя від дня народження Е.Гріга, «Великий музикант з маленького Рорау» до річниці з дня народження Й.Гайдна, а також «Музика епохи бароко» та «Перлини української музики»  (за сценаріями О.М.Лисюк).

Більш ніж тисяча учнів за минулі роки закінчили фортепіанний відділ, понад 150 з них продовжили здобувати мистецьку освіту у вищих навчальних закладах. Зараз вони працюють у професійних творчих колективах, філармоніях, викладають у мистецьких школах, училищах, Вузах. Вже стало доброю традицією проведення шкільних вечорів-зустрічей з випускниками минулих років, сценарії до яких створюються викладачами фортепіанного відділу Н.Ф.Челишевою та С.П.Трепак. Неординарне проведення та тепла затишна атмосфера цих вечорів завжди залучає на них велику кількість гостей – колишніх випускників школи.

Викладачі відділу прагнуть до нових творчих здобутків, пошуку нових організаційних форм та методів навчання, що дозволяє підвищувати ефективність виконавської підготовки учнів та продовжувати традиції виховання майбутнього професіонала та аматора музичного мистецтва.

Відділ народних інструментів

Відділ народних інструментів розпочав свою роботу у 1976 році з дня відкриття школи. Першими викладачами були: Б.С.Калюжний, Л.І.Ліпський, В.М.Матвєєв, В.В.Піскова, Н.І.Павлова, Л.В.Липко, М.О.Липко – завідуючий відділом до 2000 р. В різні роки працювали: В.П.Саковський, С.В.Солоха, В.С.Савицький, О.П.Снітковська, В.Ф.Ковальчук, В.С.Марченко, М.А.Багнюк, О.І.Петрусевич (Самар), О.І.Юрпольський, Г.В.Келемен, В.О.Черкашин, Г.Ф.Черкашина, Т.Ф.Галицька, Г.І.Антонів, Л.С.Пилипчук, В.Б.Смєтков, Я.І.Воєводін, В.Г.Гилюк, Н.Б.Горбунова, В.Є.Тягун, О.О.Марчукова, І.А.Левицька, В.М.Матвеєв,  заслужений працівник культури України Л.І.Ліпський.

Сьогодні на відділі працює союз невтомних і творчих особистостей, який очолює викладач вищої категорії, дипломант Міжнародного конкурсу виконання на народних інструментах ім. Г.Хоткевича - Т.В.Прокопенко. Учні її класу являються постійними учасниками й переможцями різноманітних конкурсів. Завідуюча відділом також є керівником капели бандуристів «Калинонька», учасницею з’їздів бандуристів ім.П.Бондарчука (м.Шецин, Польща) у  2018, 2019 рр.,

Заступником завідуючої відділом є викладач-методист Н.Л.Богданова, яка виховала численних лауреатів конкурсів різних рівнів. Крім цього, з 1991 року викладач працює з оркестром баяністів та акордеоністів «Гармоніка». Апробовані у роботі з оркестром власні аранжування музичних творів були зібрані керівником колективу у методично-репертуарні збірники «Ансамбль баяністів», «Грай мій баян» та видані у 2013, 2018 рр. видавництвом «Нова книга».

На відділі працюють висококваліфіковані педагоги: викладач-методист В.І.Костішин – заступник директора з навчальної роботи, протягом багатьох років був незмінним керівником оркестру народних інструментів; викладач-методист В.В.Піскова, керівник зразкового ансамблю домристів «Дзвінкі струни», учні якої являються постійними учасниками й переможцями різноманітних конкурсів; старший викладач Н.І.Павлова – голова обласної спілки кобзарів-бандуристів, член Всеукраїнської спілки кобзарів України, співорганізатор Всеукраїнського конкурсу «Струни вічності»  ім.В.Перепелюка, керівник зразкового ансамблю бандуристів «Намисто» до 2019 року; старший викладач Л.В.Липко, яка виховала цілу плеяду відомих музикантів та виконавців; старший викладач Г.М.Лебідь – активний член громадської та концертно-шефської роботи, у 1998-2013 рр. була керівником фольклорного ансамблю «Вишиваночка», довгий час очолювала ПК школи; досвідчений викладач С.В.Дубицька, учні якої неодноразово ставали переможцями конкурсів.

За останні роки відділ поповнився молодими викладачами: клас бандури – Н.М.Мартинів (керівник фольклорного ансамблю), клас домри – О.В.Шпетна (керівник ансамблю домристів молодших класів); клас баяна – І.В.Стаднік (керівник ансамблю баяністів і акордеоністів молодших класів), О.В.Старченко (з 2019 року керівник оркестру народних інструментів), клас акордеона – В.В.Ромащук;  клас  гітари – І.Б.Любомський, В.В.Андруцакі.

Викладачі відділу ведуть потужну концертну діяльність. З 2013 року в школі проводиться Відкритий міський фестиваль народно-художньої творчості «Подільські візерунки», активними учасниками якого щорічно є викладачі та учні відділу.

Професіоналізм, терпіння та натхненна праця дозволяє викладачам відділу досягати високих результатів у роботі з учнями. За останні роки на конкурсах різного рівня стали переможцями М.Бабик, О.Блєднікова, В.Піскова, С.Кравчук, А.Поступайло, В.Левицький, М.Гаврилюк, Є.Блєдніков, С.Савчук, Т.Шевчук, М.Герцун, Д.Сорока, О.Луцюк, К.Кравчук, В.Кравчук, Д.Наваліхін, А.Кузьмич, В.Пилипчук, А.Сорока, Н.Репей, М.Мироненко та інші. Учениця С.Савчук (викладач Т.В.Прокопенко) у 2018, 2019 рр. була запрошена на Міжнародний з’їзд бандуристів ім. П.Бондарчука м.Щецин (Польща). Також учні по класу бандури у 2019 р. презентували свій інструмент на Міжнародному конкурсі «Зірки Парижу» в м. Париж (Франція)  та зайняли призові місця –  Софія Савчук (І місце), дует у складі Н.Мартинів, Н.Глухман (І місце).

Учні відділу К.Любчик, М.Бабик, В.Піскова, О.Блєднікова в різні роки стали переможцями шкільного конкурсу «Юний митець року».

Свої досягнення учні змогли продемонструвати завдяки відданій праці концертмейстерів: С.Л.Ліпської, Т.М.Пастушенко, І.В.Сергеєвої, К.Ю.Моісеєвої, А.В.Шпетного, Ю.В.Закревської.

Гордістю відділу є його видатні випускники: В.Білоус, В.Козицький, М.Данилюк, І.Єфіменко (Гурняк), А.Москаленко (Тимощенко), М.Ложкін та багато інших.

Відділ струнно-смичкових інструментів

Відділ струнно-смичкових інструментів функціонує в школі з дня її заснування. Першими викладачами, які починали створювати історію відділу були: Ф.Б.Вайсанова, М.П.Драк (керівник камерного оркестру), Г.Г.Жутовська, Р.Н.Краснянська, Р.І.Беренсон, П.Й.Біла (багато років очолювала відділ). Також в різні часи на відділі працювали Н.С.Войткова (керівник унісону скрипалів молодших класів), Н.В.Долматова, заслужена артистка України І.В.Френкель (керівник ансамблю скрипалів старших класів).

В даний час на відділі працюють: старший викладач О.В.Подгурська (керівник відділу), досвідчені викладачі О.Г.Данільчук, Н.А.Губенко, а також колишні випускники школи В.М. Писаренко, В.Г.Романенко, Н.А.Кременюк.

На відділі створена неформальна творча атмосфера, яка сприяє розвитку музичних здібностей юних вихованців та реалізації їх потенціалу. Головною ідеєю і важливим завданням викладачів є виховання любові до класичної музики, академічного мистецтва взагалі, формування гарного музичного смаку та високої виконавської майстерності. Завдяки активній, натхненній та відданій праці викладачів відділу юні вихованці неодноразово здобували перемоги на міжнародних, Всеукраїнських, регіональних, обласних та міських конкурсах, фестивалях.

Контингент учнів відділу порівняно невеликий, проте на відділі працює значна кількість творчих колективів, які разом з викладачами беруть активну участь у концертному житті школи, міста та області.

Струнний квартет (керівник Н.А.Кременюк) розпочав свою діяльність у 2012 році. В його репертуарі твори різних стилів та напрямків: від В.Моцарта до К.Гарделя та сучасних українських композиторів. Колектив постійно бере участь у шкільних концертах та міських заходах, своїми виступами прикрашає відкриття різноманітних художніх виставок. За невеликий час існування колектив нагороджений чисельними дипломами та подяками.

Дует скрипалів «Подоляночка» (керівник Н.А.Губенко) у складі О.Мельник та Д.Власюк тривалий час був окрасою шкільних концертів, брав участь у багатьох конкурсах і фестивалях та отримував на них призові місця («Бурштинові нотки», м.Рівне, 2013 р.; «Класичний меридіан», м.Київ, 2014 -2017 рр.; «Джерело надій», м.Київ, 2014 р.; «Весняний зорепад», м.Київ, 2016 р. (Гран-прі); «Подільські візерунки», м.Вінниця, 2014 - 2018 рр.; «Концертино», м.Вінниця, 2014 - 2017 рр.). За свою активну діяльність юні виконавиці неодноразово отримували премію міського голови. Репертуар ансамблю складали твори українських та зарубіжних композиторів.

Крім того, на відділі працюють великі художні колективи: унісон скрипалів молодших класів «Міляресолька», ансамбль скрипалів «Експромт» (керівник В.М.Писаренко), а також зразковий ансамбль скрипалів учнів старших класів «Елегія» (керівник О.В.Подгурська). Цей колектив можна назвати візитівкою школи, адже він є лауреатом Всеукраїнських, регіональних, обласних та міських конкурсів. Зразковий ансамбль скрипалів є лауреатом І премій Всеукраїнських конкурсів «Бурштинові нотки - 2012» (м. Рівне), «Подільські гостини», «Подільська весна», «Класичний меридіан» (м.Київ), Музична олімпіада «Голос країни» (м.Київ). За активну просвітницьку та концертну діяльність зразковий ансамбль скрипалів «Елегія» отримав сертифікат переможця в конкурсі «Віват – талант!».

На базі зразкового ансамблю скрипалів створені камерний та малий симфонічний оркестри учнів та викладачів відділу (керівник О.Подгурська)

Творчо та відповідально допомагають викладачам-фахівцям працювати з учнівськими колективами, ансамблями та солістами концертмейстери Л.Р.Паламаренко, К.Ю.Моісеєва, І.В.Процюк, Н.Л.Харченко.

Діти, які поступають у музичну школу на відділ струнно-смичкових інструментів навчаються з великою радістю, ентузіазмом і задоволенням, залишають у своїй пам’яті добрі позитивні спогади про роки навчання. Частина з них обирає для себе мистецький шлях, інші – стають щирими освіченими слухачами та повертаються до школи в якості батьків, зі своїми дітками для надання їм музично-естетичного розвитку та виховання.

Викладачі відділу особливо пишаються тими випускниками, які прославляють вітчизняну музичну культуру в України та поза її межами, працюють у творчих колективах рідного міста (у академічному камерному оркестрі «Арката», академічному ансамблі пісні і танцю «Поділля», Вінницькій обласній філармонії ім.М.Д.Леонтовича), а також викладають у мистецьких школах міста та області.

Відділ духових та ударних інструментів

Відділ духових та ударних інструментів працює з 1976 року, з дня заснування школи. Першими викладачами відділу були В.Г.Хрещенюк, І.М.Плішка, М.С.Каченюк, М.І.Бомбело. З часом викладацький склад відділу поповнили молоді талановиті фахівці М.А.Ковальов, Л.В.Лозинський, І.В.Камєнєв, С.О.Ярошенко, В.В.Горяний, А.А.Ковалик, Д.Б.Френкєль, О.Ю.Боровський.

Вже у перші роки діяльності на відділі функціонували такі колективи: ансамбль дерев’яних духових інструментів (керівник М.С.Каченюк), ансамбль ударних інструментів (керівник В.В.Горяний), ансамбль тромбоністів (керівник І.В.Камєнєв), ансамбль трубачів (керівник І.М.Плішка).

Зусиллями викладачів відділу був створений духовий оркестр, який у різні роки очолювали М.С.Каченюк, В.Г.Хрещенюк, Л.В.Лозинський, А.Н.Кондратюк, Д.Б.Френкель. З 2000 року цим колективом опікується А.А.Ковалик. Значним досягненням стала перемога колективу у 1991 році на першому республіканському конкурсі духових оркестрів у м.Євпаторія (керівник Л.В. Лозинський). Вже багато років духовий оркестр школи є активним учасником шкільних концертів, окрасою мистецьких заходів міста. У 2012 році цей колектив став переможцем обласного конкурсу духових оркестрів «Подільська весна» (керівник А.А.Ковалик).

З 2000 року відділ духових та ударних інструментів очолює старший викладач А.А.Ковалик. Навчально-виховну роботу з учнями ведуть досвідчені фахівці О.Ю.Боровський, С.О.Ярошенко, молоді викладачі А.В.Михайлишена, В.П.Стратійчук.

На відділі працюють декілька потужних творчих колективів: зразковий ансамбль ударних інструментів старших класів «Парадиз», ансамбль ударних інструментів молодших класів «Фієста» (керівник О.Ю.Боровський); естрадний ансамбль «Фреш» (керівник С.О.Ярошенко); ансамбль саксофоністів (керівник Стратійчук В.П.).

Професійні якості викладацького складу дозволяють досягти високих результатів у справі виховання юних музикантів. Допомагають у цій роботі концертмейстери Л.С.Сухощєєва, А.М.Разорьонова, С.Л.Ліпська, А.В.Шпетний, Л.Р.Паламаренко, Т.О.Блага, Т.В.Синявська.

Переможцями різнорівневих конкурсів (а саме: міжнародний конкурс «Подільський водограй», міжнародний конкурс «Vin Venti», Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Подільські гостини», Всеукраїнський багатожанровий конкурс мистецтв «Музичний олімп», обласний конкурс «Подільська весна», регіональний конкурс трубачів ім. В.Гуцала, міський конкурс «Кришталева нота») за 2015 – 2019 рр. стали такі учні відділу:  Міщишина Ольга, Шимон Данієль, Паламаренко Юрій, Чайковська Уляна, Кравченко Тимофій, Рукомеда Даніїл (викладач О.Ю.Боровський); Воронюк Денис, Франк Герман, Кобернюк Нікіта (труба), викладач А.А.Ковалик; Гречкосій Давид, Болдирєв Ілля, Довганюк Богдан, Давидов Нікіта, Бокалець Владислав (викладач С.О.Ярошенко), а також ансамбль ударних інструментів молодших класів «Фіеста» та ансамбль ударних інструментів старших класів «Парадиз» (викладач О.Ю.Боровський).

Викладачі та учні відділу беруть активну участь у мистецькому житті школи та міста.

Викладачі відділу пишаються випускниками школи, які продовжують навчання у вищих навчальних закладах, викладають та працюють у професійних творчих колективах Вінниччини та України.

Вокально-хоровий відділ

З перших днів функціонування школи започаткував свою роботу вокально-хоровий відділ, на якому учні опановують вокальне мистецтво та набувають навички хорового співу. До 2014 р. відділ очолював заслужений артист України В.О. Волков.

На даний період навчально-виховну роботу ведуть п’ять досвідчених викладачів: Л.П.Ількова (завідуюча відділом), Л.І.Боярська та Н.А.Кременюк по фаху хорових дисциплін, а також викладачі сольного співу – заслужена артистка України С.А.Жевачевська та М.В.Куртаніч.

На відділі працює декілька потужних дитячих колективів, а саме: два хори учнів молодших класів – «Візерунки» (керівник Л.П.Ількова) та «Сонячні промінчики» (керівник Н.А.Кременюк), вокальний ансамбль учнів молодших класів: «Мрія» (керівник Л.П.Ількова), вокальний ансамбль учнів старших класів «Вернісаж» (керівник Л.І.Боярська), а також зразковий хор учнів старших класів «Щедрик» (керівник Л.І. Боярська).

Хорові колективи школи є неодноразовими учасниками фестивалю-конкурсу «Хорові асамблеї М.Д.Леонтовича», переможцями обласного конкурсу «Подільська весна» та міського конкурсу «Кришталева нота». Допомогу керівникам колективів здійснюють концертмейстери Т.О.Блага., Ю.В.Закревська, А.М.Разорьонова, Ж.Л.Алікіна.

Зразковий хор старших класів (керівник Л.І.Боярська) – провідний творчий колектив школи, постійний учасник загальношкільних концертів, мистецьких заходів міста та області. За високий професіоналізм та виконавську майстерність у 2012 році колектив здобув звання «зразковий». Серед значних досягнень колективу є перемога у Всеукраїнському конкурсі «Свято пісні» в 1989 році та виступ на заключному концерті на співочому полі ім.М.Чурай у м.Полтава; поїздка на Всеукраїнський фестиваль ім.М.Д.Леонтовича до м.Кам’янець-Подільського, де колектив став дипломантом конкурсу; виступ у м.Хмельницьком; перемоги на обласних та міських конкурсах. У 2018 році колектив достойно підтвердив звання «зразковий».

У 2004 році в школі було відкрито клас сольного співу, де учні опановують академічне та естрадне вокальне мистецтво. Головним в роботі викладачів безумовно є розвиток голосу та слуху учнів, розкриття творчого потенціалу дитини, отримання сценічного досвіду та професійного ставлення до виконання творів. Учні класу сольного співу індивідуально обирають навчання в академічному або естрадному напрямку.

Гордістю вокального класу є постійні перемоги учнів у різних конкурсах та фестивалях. Зокрема Шкуропат Аліна – лауреат І премії УІІІ Міжнародного фестивалю-конкурсу «Весняні барви», м.Житомир, 2019 рік,  Вознюк Каріна – Гран-прі на УІІІ Міжнародному фестивалі-конкурсі «Весняні барви», м.Житомир, 2019 рік.

Викладачі відділу найбільше пишаються такими випускниками: Данілюк Ганна – закінчила аспірантуру Національної музичної академії ім.П.І. Чайковського, солістка Київського Дому сучасної та органної музики (академічний спів), лауреат міжнародних конкурсів, виконавиця дуетів з Володимиром Гришко і Кармелло Карузо, є почесною гостею в таких проектах, як «Танці з зірками», «Людина року», «Пісня року» та інші; Полякова Ольга – відома українська естрадна співачка, телеведуча, учасниця різноманітних теле та шоу програм (м.Київ); Рябоконь Віка – студентка Прикарпатського національного інституту мистецтв (кафедра естрадного співу), викладач школи мистецтв «Вишенька».

Музично – теоретичний відділ

Відділ музично-теоретичних дисциплін є важливим та невід’ємним структурним підрозділом школи. Основні напрямки діяльності викладачів – розвиток музичного слуху, пам’яті та почуття ритму у дітей, розширення їх музичного кругозору, знайомство з кращими досягненнями світового музичного мистецтва.

Відділ був створений у 1976 році, з моменту відкриття школи. Першими викладачами, які розпочали свою роботу на ньому, стали Л.Є.Цвєтков, К.П.Костіна, І.М.Буланова, Л.Л.Баркалова, Н.В.Гур’євська, Л.М.Козловська, Т.В.Авраменко, О.В.Перепелиця, С.М.Костішина. З роками склад теоретичного відділу постійно оновлювався, до творчої родини вливались молоді викладачі.

Сьогодні на відділі працює сім викладачів: Л.В.Мілованова (завідуюча відділом), Л.Л.Баркалова, Т.Б.Петрик, Е.Г.Поляк, Л.К.Нартович, О.С.Горай, К.В.Гаязетдінова. Це дружний колектив творчих та працелюбних людей, відданих своїй справі, які навчають основам музичної грамоти та історії музичного мистецтва на предметах сольфеджіо та музичної літератури більше 700 учнів школи.

Провідним викладачем відділу вже 44 років є викладач-методист Л.Л.Баркалова. Своїм високим професіоналізмом та творчим відношенням до улюбленої справи вона здобула повагу та любов серед учнів, їх батьків та колег. Більшість викладачі мають вищу освіту: Т.Б.Петрик, Л.В.Мілованова, Л.К.Нартович, К.В.Гаязетдінова закінчили Вінницький державний педагогічний університет ім.Михайла Коцюбинського, Е.Г.Поляк – Львівську державну консерваторію ім.М.В.Лисенка, О.С.Горай – Рівенський державний гуманітарний університет.

Крім освітньої діяльності, викладачі відділу ведуть потужну методичну роботу: проводять методичні доповіді, відкриті та тематичні уроки, розробляють навчальні плани та програми. Свої педагогічні напрацювання фахівці поширюють шляхом ведення показових уроків для викладачів мистецьких шкіл області, друкують методичні роботи на Вінницькому обласному навчально-методичному центрі галузі культури, мистецтв та туризму (Л.Л.Баркалова, Е.Г.Поляк, Л.В.Мілованова).

Невід’ємною складовою діяльності викладачів-теоретиків є велика суспільно-корисна робота. Педагоги відділу – активні учасники концертів, лекцій, тематичних вечорів, виступають у ролі ведучих та організаторів концертних заходів школи та міста, розробляють сценарії музично-літературних вечорів, тематичних концертів. Традиційним стало щорічне проведення викладачами відділу загальношкільного заходу «Свято першокласника», засідань дитячого мистецького лекторію «Дзвіночок», культурно-просвітницького лекторію для дорослих «Мистецькі вечори», мистецького проекту «Діти-дітям».

Учні відділу музично-теоретичних дисциплін беруть активну участь у Всеукраїнських, обласних та міських олімпіадах з сольфеджіо та музичної літератури та здобувають призові місця.

Викладачі відділу пишаються випускниками школи, які продовжили своє навчання на теоретичних відділеннях вищих навчальних закладів. Варто відмітити і те, що очолює відділ випускниця школи Л.В.Мілованова .

Хореографічне відділення

Хореографічне відділення ВДМШ №2 розпочало свою діяльність у 2001 році. Першим викладачем був М.Бевз, на той час у школі хореографічне мистецтво опановувало 60 учнів. Сьогодні для занять з учнями у школі обладнано дві хореографічні аудиторії та роздягальні. Фахові дисципліни викладають досвідчені викладачі:

• І.І.Макарчук (у 2004 році закінчила Вінницьке училище культури та мистецтв ім.М.Д.Леонтовича з фаху «хореографія», у 2008 році закінчила Київський університет культури та мистецтв за спеціальністю «сучасна хореографія», працює викладачем хореографії з 2004 року);

• М.М.Гриненко (у 2005 році закінчила Вінницьке училище культури та мистецтв ім.М.Д.Леонтовича з фаху «хореографія», у 2010 році закінчила Національну академію керівних кадрів культури та мистецтв (м. Київ) за спеціальністю «викладач народної хореографії», працює викладачем з 2005 року);

• Г.А.Смолєнцева, сумісник (у 2002 році закінчила Державну академію керівних кадрів культури та мистецтв (м. Київ) за спеціальністю «хореографія» та отримала кваліфікацію балетмейстера, керівника ансамблю народного танцю, у 2012 році закінчила ОРІДУ НАДУ при Президентові України (м. Одеса) за спеціальністю «Державне управління» та отримала кваліфікацію магістра державного управління).

Уроки хореографії проходять у супроводі живої музики завдяки роботі концертмейстерів, а саме: В.А.Москаленко, В.В.Ромащук, М.В.Лукіянчук, акомпанують на уроках народно-сценічного танцю; І.В.Сергєєва,– на уроках класичного танцю.

Для заохочення і розвитку дитячої творчості викладачі хореографічного відділення започаткували мистецький проект, присвячений міжнародному дню танцю «Свято в країні Танцландії». Цей проект проходить у формі концерту, під час якого учні показують свої творчі здобутки, вміння передавати манеру та характер виконання танцю, дружність колективів.

Щорічно юні хореографи беруть участь у різноманітних флешмобах, які проходять як у школі так і на рівні міста. Під час роботи над цим дійством учасники всіх хореографічних ансамблів об’єднуються у єдиному подиху танцю, показуючи гарні задуми та їх втілення у танцювальних рухах.

На хореографічному відділенні успішно працюють творчі учнівські колективи: ансамбль народного танцю «Сяйво» (керівник Г.А.Смоленцева), ансамбль сучасного танцю «Чарівні зорі» (керівник І.І.Макарчук), ансамбль народно-сценічного танцю «Візерунок» (керівники М.М.Гриненко). Завдячуючи професіоналізму керівників та старанності юних артистів, ці колективи гідно представляють народно-стилізовані, сучасно-естрадні та класичні хореографічні композиції на сценах міста та поза його межами.

Учні відділення брали участь у міжнародних фестивалях-конкурсах: «Ltoies de Paris» м.Париж (ансамбль «Чарівні зорі», керівник І.І.Макарчук, 2019 рік), «Alfa fest Albena» м.Албена (ансамбль «Сяйво», керівник Г.А.Смоленцева 2018, 2019 рр.). За високий рівень виконавської майстерності танцювальні колективи також неодноразово ставали переможцями, лауреатами, дипломантами Всеукраїнських, обласних, міських конкурсів.

Колектив викладачів та учнів хореографічного відділення щорічно звітує про свою роботу, бере активну участь у шкільних концертах, більшості культурно-мистецьких заходів міста, залучається до загальноміських мистецьких проектів.

Художнє відділення

Художнє відділення ВДМШ №2 було відкрито у 1999 році. Пріоритетними завданнями відділення стали: І ступінь професійного навчання дітей образотворчого мистецтва; виявлення та розвиток дітей у сфері художньої творчості; виховання у кращих традиціях академічної художньої школи та декоративно-прикладного мистецтва України; створення умов для розвитку творчих здібностей учнів.

Навчальні плани охоплюють такі предмети: рисунок, живопис, композиція, декоративно-прикладне мистецтво, скульптура, історія мистецтв. Термін навчання – 6 років.

На відділенні працюють досвідченні викладачі: В.О.Литвак – завідуюча художнім відділенням, викладач першої категорії, викладає рисунок, живопис композицію; О.О.Верхова- Єднак – викладач вищої категорії, член спілки народних майстрів України, викладає скульптуру, композицію, рисунок; О.А.Кульчицька – викладач вищої категорії, викладає рисунок, живопис, композицію; М.О.Юрченко – викладач-методист, член спілки народних майстрів України, член Всеукраїнської координації ради з питань розвитку та пропаганди писанкарства, викладає історію мистецтв, живопис, композицію, ДПМ.

Завдячуючи професійній роботі викладачів учні відділення є постійними учасниками та переможцями міських, обласних, Всеукраїнських конкурсів. Особливо відділення пишається такими талановитими учнями як О.Адамчук, К.Сапун, В.Мазур, А.Рабчук, Ю.Зозуля, К.Орлова, А.Марценюк, А.Солецький, К.Щіпкова, К.Мальована, Н.Гикава, Н.Пудова, К.Расулова, К.Квітківська та інші. Багато учнів продовжили своє навчання в різних вищих художніх закладах України і міста.

Викладачі та учні художнього відділення постійно беруть участь у заходах, які проводить департамент культури Вінницької міської ради до Дня міста, Дня Європи, тощо, проводять майстер-класи з кераміки, писанкарства, народної іграшки у вищих навчальних закладах міста, мистецьких центрах та музеях. Щомісяця оновлюються виставки на різноманітну тематику в Центрі надання адміністративних послуг «Прозорий офіс» № 2 (Замостя).

Цікавою традицією стало щорічне проведення майстер-класу з писанкарства під назвою «Диво-писанка Поділля».

На художньому відділенні організовуються постійні виставки до традиційних заходів школи, таких як свято першокласника, зустріч з випускниками, творчий звіт викладачів, проводяться виставки екзаменаційних робіт випускників. Роботи учнів прикрашають стіни фойє та сходинкові майданчики школи. Також викладачами організовуються персональні виставки учнів, які проходять в стінах нашої школи та в Центрі надання адміністративних послуг «Прозорий офіс» № 2 (Замостя).

Відділення постійно розвивається, викладачі шукають нові форми роботи з учнями, освоюють нові технології у образотворчому та декоративно-прикладному мистецтві. У перспективі заплановано відкриття студії авторської ляльки, текстилю, комп’ютерної графіки.

ПІСЛЯМОВА

За майже сорок п’ять років своєї діяльності ВДМШ №2 здійснила неоціненний вклад у справу естетичного виховання підростаючого покоління, розкрила багато талантів. Але на цьому досвідчений та працьовитий педагогічний колектив не зупиняється, він готовий розвиватись, змінюватись та перемагати, крокувати вперед до нових звершень. А це означає що історія школи продовжується, примножується скарбниця її досягнень.

Сьогодні школа пропонує сучасний підхід до навчання, впроваджує європейський рівень освітньої діяльності, зберігає національні традиції нашої держави. В перспективі – відкриття нових відділень, класів, розширення освітніх послуг в групах самоокупності, участь у нових культурно-мистецьких проектах, прагнення до нових творчих здобутків.

Першого вересня в черговий раз школа відчинить двері для майбутніх митців, чиїм талантом невдовзі захоплюватимуться шанувальники дитячої творчості. Керівництво та весь педагогічний колектив докладатимуть максимальних зусиль для того, щоб у школі й надалі панувала творча атмосфера, а на мистецькому небосхилі продовжували спалахувати нові юні зірочки.

Прогноз погоди