Традиції школи

Вінницька дитяча музична школа №2 має свій календар подій, свої традиції, які міцно увійшли у щорічну практику діяльності  та стали яскравими сторінками шкільного життя.

Широкою популярністю серед учнів та батьків користуються такі традиційні заходи як:  свято першокласника, творчий звіт викладачів, концерт-зустріч з випускниками минулих років, звітні концерти всіх відділів та загальношкільний звітний концерт учнів, персональні та звітні художні виставки, літературно-музичні вечори, робота дитячого музичного лекторію "Дзвіночок", шкільні конкурси  "Викладач року" та "Юний митець року".

Одним із перших визначних заходів навчального року є свято першокласника. Під звуки урочистої музики заходять наші першокласники до святково прикрашеної зали і розпочинається казкове дійство, в сюжет якого вплітаються музичні номери, підготовлені учнями молодших та старших класів. Слухаючи ці виступи, юні вихованці розуміють, що потрібно добре і старанно вчитися, щоб незабаром змогти так гарно виступати на сцені. Цей захід зазвичай проводиться у грудні. Першокласники вже до цього часу опанували певний навчальний матеріал, тому залюбки співають запропоновані пісні, відповідають на питання різноманітних конкурсів, пов’язаних із знанням музичної грамоти. Така подія надовго залишається в пам’яті наших юних вихованців.

   

   

Гостинно запрошує наша школа учнів, батьків та гостей міста на своє традиційне свято – творчий звіт викладачів, що проводиться у січні місяці. Концертна програма складається із сольних та ансамблевих номерів викладачів, виступу оркестру народних інструментів, естрадного колективу. Репертуар концерту досить різноманітний: це світова класика і джаз, твори сучасних композиторів, народні пісні. Викладачі хореографічного відділу готують цікаві танцювальні номери, викладачі-художники презентують виставку своїх картин. Творчий звіт викладачів користується великою популярністю серед вихованців, адже це нагода побачити майстерність своїх наставників.

Тепло і затишно проходить у суворий лютневий вечір концерт-зустріч з випускниками минулих років. У рідній школі збираються випускники різних років, згадують своїх викладачів, які навчали їх гри на музичних інструментах, нотній грамоті, співу, танцю та малюнку. Саме у нашій школі вони змогли виявити себе як виконавці, брали активну участь у шкільних концертах, вболівали один за одного на конкурсних змаганнях, отримували свої перші у житті перемоги. А за роки навчання таких виступів було чимало – як сольних, так і у складі ансамблів, хорів, оркестрів. Концертна програма вечору-зустрічі складається з виступів випускників, які продовжили навчання мистецтву у професійних закладах. Вони діляться спогадами, розповідають про свої здобутки. Зрозуміло, що не всі випускники обрали професію музиканта, художника, хореографа – в залежності від того, який закінчили відділ. Але під час спілкування всі дякують викладачам, що доторкнулись до безцінного скарбу мистецтва, до невичерпного джерела прекрасних звуків, навчились сприймати і розуміти глибину класичної музики, познайомились з репродукціями картин великих художників, осягнули тонкощі композиції, особливості хореографічного мистецтва.

Викладачі нашої школи завжди раді бачити своїх вихованців.

 

У березні місяці проходять звітні концерти всіх відділів школи: відділу народних інструментів, струнно-смичкових, духових і ударних інструментів, фортепіанного, вокально-хорового, хореографічного відділів, звітна виставка художніх робіт учнів. Кульмінацією цих заходів завжди є проведення загальношкільного звітного концерту  учнів, який зазвичай присвячується видатним подіям нашої держави, міста, області. У концерті беруть участь найяскравіші зірочки-солісти, всі ансамблі та учнівські художні колективи. Без перебільшення цей захід можна назвати сузір’ям юних талантів.

У 2016 році Вінницька ДМШ №2 відзначала 40-річчя з дня заснування навчального закладу. До цієї ювілейної дати, а також до 25-річниці незалежності нашої держави було приурочено проведення нового творчого проекту – Мистецького фестивалю. Програма фестивалю складалась із десяти різноманітних заходів. Фіналом та кульмінацією якого стало проведення великого святкового звітного концерту за участю учнів та викладачів школи «Рідному місту – шкільне свято барвисте».Звітний концерт учнів школи в 2012 році був приурочений 80-річчю з дня заснування Вінницької області. Присутні у зали змогли не тільки із захопленням сприймати виступи юних виконавців, але й дізнатись чимало цікавого про історію рідного краю.

У 2013 році наша школа презентувала Мистецький фестиваль з нагоди проведення в Україні Року дитячої творчості. За програмою фестивалю було проведено 10 заходів під рубриками:

«Викладачі – дітям» - творчий звіт викладачів;

«Музика єднає» - концерт-зустріч з випускниками минулих років;

«Калейдоскоп ансамблів» - концерт учнівських художніх колективів;

«Танцювальна мозаїка» - концерт учнів хореографічного відділення;

«Чарівні звуки роялю» - концерт учнів фортепіанного відділу;

«Барви народних інструментів» - концерт учнів відділу народних інструментів;

«Лунай, симфонія весни» - концерт учнів відділів струнно-смичкових та духових і ударних інструментів;

«Пісня моя зоряна» - концерт учнівських хорових колективів, солістів-вокалістів;

«Сонячна палітра» - звітна виставка робіт учнів художнього відділу;

Заключним гала-концертом фестивалю стало проведення творчого звіту колективу  «Мистецькі обрії дитячої творчості».

Викладачі та учні художнього відділу щорічно організовують у школі художні виставки своїх робіт до свята першокласника, до вечору-зустрічі з випускниками, звітні виставки дітей та викладачів, виставки екзаменаційних робіт учнів, проводять майстер-класи по писанкарству.

 

Крім того, викладачі та учні відділу беруть участь у міських, обласних виставках образотворчого мистецтва: Арт-галера, Арт-Олімп, народна іграшка, у Краєзнавчому музеї, обласному центрі народної творчості, у музеї гончарства ім.Луцишина, експонують свої роботи на обласній виставці декоративно-прикладного мистецтва. За роки роботи відділу також відбулись персональні виставки художніх робіт учнів Сапуна Костянтина, Адамчук Ольги, Краєвської Ольги, Солецького Артура. Колектив відділу особливо пишається випускником школи Сапуном Костянтином, персональні виставки якого організовувались у виставковому залі президентського фонду Л.Кучми «Україна» м. Києва, у м. Харькові та у Парижі (Франція).

 

Традиційними у нашій школі є проведення літературно-музичних вечорів, присвячених знаменним і пам’ятним датам нашої держави, ювілеям видатних діячів культури та мистецтва. До визначеної теми вечора підбирається відповідний матеріал: музичні номери, вірші, відео фрагменти, фотокартки, портрети композиторів. У цих заходах беруть учать викладачі та учні школи. Тільки  за останні роки були проведені:

- лекція-концерт на тему «Історія Хрещення Київської Русі» - до 1025-річчя Хрещення Русі, за участю Православного хору під керівництвом отця Сергія Виговського Храму Стрітення Господнього – 2012 рік (відповідальні: Подгурська О.В., Кременюк Н.А. – викладачі відділу струнно-смичкових інструментів);

 

- літературно-музичний вечір «Вічне полум’я музики Л.Бетховена» до 185 річчя з дня народження Л.В.Бетховена – 2012 рік (відповідальна Л.Ф.Колєбошина – завідуюча фортепіанним відділом, ведуча О.М.Лисюк – викладач фортепіанного відділу);

  

- літературно-музичний вечір «Сонячний геній музики» - до 255-річчя з дня народження В.А.Моцарта – 2011 рік (ведуча Лисюк О.М);

  

- вечір пам'яті «Дзвони Чорнобиля», присвячений 25 річниці Чорнобильської трагедії – 2011 рік (відповідальна Поляк Е.Г. – викладач музично-теоретичних дисциплін);

- літературно-музичний вечір «Родом – варшав’янин, серцем – поляк, талантом – громадянин світу», присвячений 200-річчю з дня народження Ф.Шопена – 2010 рік (ведуча Орещук О.І – викладач фортепіанного відділу);

- літературно-музична композиція «Пісні Великої Вітчизняної війни», присвячена 65-річчю Перемоги у Великій Вітчизняній війні – 2010 рік (відповідальні Баркалова Л.Л., Костішина С.М. – викладачі музично-теоретичних дисциплін);

- мистецький вечір, присвячений пам’яті Володимира Івасюка – до 60-річчя з дня народження – 2009 рік (відповідальна Мілованова Л.В. – викладач музично-теоретичнх дисциплін);

- літературно-музичний вечір «Незгасима свічка пам’яті» до 75-річчя памяті жертв голодомору – 2008 рік (відповідальні Колєбошина Л.Ф. – завідуюча фортепіанним відділом,  Поляк Е.Г. – викладач музично-теоретичних дисциплін).

У школі вже багато років працює дитячий мистецький лекторій  «Дзвіночок». Протягом навчального року щомісячно проводяться його засідання, до участі у яких запрошуються учні загальноосвітніх шкіл (№5, 6, 8, 29, 30, 31, 32), що не навчаються у нашому навчальному закладі. Школярі із захопленням слухають виступи своїх ровесників - учнів нашої школи, з бесіди ведучої дізнаються чимало нового про музичні інструменти, жанри музики, відомих композиторів та виконавців, історію розвитку музичного мистецтва. Завдяки цій просвітницькій роботі до школи залучаються нові таланти, формується вдячна аудиторія майбутніх слухачів та учасників культурно-мистецьких заходів міста.

 

 

Викладачі та учні дитячої музичної школи №2 ведуть широку культурно-просвітницьку діяльність, беруть активну участь у багатьох загальноміських заходах: до дня міста, Міжнародного дня музики, дня Перемоги, дня Європи, Міжнародного дня захисту дітей, зведених концертах мистецьких шкіл міста, тощо. Також проводяться концерти учнів у загальноосвітніх школах та дитячих садках міста, для вихованців школи-інтернату с. Ст. Прилука та с. Стрижавка, в будинку-інтернаті геріатричного профілю, у центрі реабілітації інвалідів, на мистецьких вечорах Реріховської громади.

Визначною подією у школі вже багато років є випускний вечір. Щороку біля 100 випускників отримують свій перший в житті документ про мистецьку освіту, а бажаючи продовжити навчання на професійному рівні - путівку у мистецьке життя. Під звуки святкового маршу та гучні оплески батьків та викладачів входять до зали ошатно вбрані випускники. Всіх присутніх переповнюють емоції, спогади, слова вдячності та смуток розставання з улюбленим навчальним закладом . У вітальному слові директора школи звучать прізвища тих вихованців, що зробили вагомий внесок у історію школи, поповнили скарбницю її досягнень. Концерт кращих випускників демонструє присутнім результат кропіткої багаторічної педагогічної праці - високий рівень виконавської майстерності юних вихованців навчального закладу.

 

 

З метою активізації творчої роботи викладачів, підвищення їх професійної та виконавської майстерності, удосконалення методичної підготовки та покращення якості навчально-виховної роботи у школі запроваджений конкурс «Викладач року». Конкурс проводиться з 2004 року щорічно за підсумками календарного року. Розроблено положення про конкурс, у якому визначені мета, вимоги до учасників та умови проведення, номінації. За ці роки переможцями шкільного конкурсу стали:

2004 р. – Колєбошина Людмила Фрідріховна – викладач-методист, завідуюча фортепіанним відділом;

2005 р. – Павлова Надія Іванівна – старший викладач відділу народних інструментів, керівник зразкового ансамблю «Намисто»;

2006 р. – Піскова Валентина Володимирівна – викладач-методист, завідуюча відділом народних інструментів;

2007 р. – Волков Віктор Олексійович, заслужений артист України, викладач-методист, завідувач вокально-хоровим відділом;

2008 р. – Ліпська Світлана Леонідівна – кандидат педагогічних наук, викладач-методист фортепіанного відділу;

2009 р. – Верхова-Єднак Оксана Олександрівна – викладач художнього відділення, відома народна майстриня;

2010 р. – Кульчицька Оксана Анатоліївна – старший викладач, завідуюча художнім відділенням;

2011 р. – Подгурська Олена Віталіївна – завідуюча відділом струнно-смичкових інструментів, керівник зразкового ансамблю скрипалів старших класів «Елегія».

2012 р. – Подкопаєва Наталя Миколаївна – бригадир фортепіанного відділу, викладач вищої категорії.

2013 р. – Прокопенко Тетяна Володимирівна – викладач по класу бандури

2014 р. – Колебошина Людмила Фрідріхівна – завідувачка фортепіанним відділом

Ряд викладачів стали переможцями конкурсу у різних номінаціях:

2008 р. – Л.Л.Баркалова, І.В.Процюк, Г.М.Лебідь;

2009 р. – Т.Прокопенко, Л.В.Мілованова;

2010 р. – Т.М.Пастушенко, Т.Б.Петрик, Н.Л.Богданова;

2011 р. – Н.М.Мартинів, С.І.Шиніна.

2012 р. – Н.М.Мартинів, Л.В.Липко

2013 р. – В.О.Москаленко, О.М.Лисюк

2014 р. – Бєрзіна Т.В.,Процюк І.В.

2015 р. – Шиніна С.І.,Моісеєва К.Ю., Куртаніч М.В., Юрченко М.О.

У 2010 році з метою підтримки юних талантів у школі започатковано проведення конкурсу «Юний митець року». За вагомі перемоги на різноманітних конкурсах, активність у шкільному концертному житті переможцями стали:

2010 р. – учениця УІІІ кл. Громова Марія (викл. Колєбошина Л.Ф.);

2011 р. – учениця У кл. Шикиринська Анастасія (викл. Колєбошина Л.Ф.)

2012 р. – учениця 5 кл. Любчик Катерина (викл. Прокопенко Т.В.) 

2013 р. – учениця 7 кл. Шпортун Ольга (викл. Колебошина Л.Ф.) 

2014 р. – учениця 8 кл. Білоус Аліна (викл. Васильєва І.І., Смоленцева Г.А.) 

2015 р. – учні 7 кл. Швець Микола (викл. Подкопаєва Н.М.) та Базалицька Ніколь (викладач Шиніна С.І.)