Відділи школи

Відділ музично-теоретичних дисциплін

Відділ музично-теоретичних дисциплін  – важливий та  невід’ємний структурний підрозділ нашої школи. Розвиток музичного слуху, пам’яті, почуття ритму у дітей, розширення їх музичного кругозору, знайомство з кращими досягненнями світового музичного мистецтва – основні напрямки діяльності викладачів музично-теоретичних дисциплін.

Відділ був створений з моменту відкриття школи у 1976 році. Серед викладачів, які першими розпочали свою роботу на ньому, хочеться згадати таких шанованих теоретиків як Л.Є.Цвєткова, К.П.Костіну, І.М.Буланову, Н.В.Гур’євську, Л.М.Козловську, Т.В.Авраменко, О.В.Перепелицю.

З перших років заснування  школи та протягом багатьох десятиліть провідним викладачем відділу є викладач-методист Л.Л.Баркалова. Її високий професіоналізм та творче відношення до улюбленої справи здобули повагу та любов серед учнів, їх батьків та колег.

Склад теоретичного відділу постійно оновлювався, до творчого колективу однодумців вливались молоді викладачі – випускники музичних училищ, інститутів та консерваторій.

На сьогоднішній день на відділі працює сім викладачів: Л.Л.Баркалова, Л.В.Мілованова (завідуюча відділом), Е.Г.Поляк, Т.Б.Петрик, Л.К.Нартович, К.В.Гаязепідінова, М.О.Данильчук. Вони навчають основам музичної грамоти та історії музичного мистецтва на предметах сольфеджіо та музичної літератури більше 700 учнів школи.

Серед викладачів атестовані на вищу категорію Л.Л.Баркалова та Т.Б.Петрик. П’ять викладачів мають вищу освіту: Т.Б.Петрик та Л.В.Мілованова, Л.К.Нартович закінчили Вінницький державний педагогічний університет ім.М.Коцюбинського, Е.Г.Поляк – Львівську державну консерваторію, базова вища освіта у К.В.Гаязепідінової. М. О.Данильчук навчається у Вінницькому державному педагогічному університеті ім.М.Коцюбинського.

Крім навчальної роботи викладачі відділу ведуть потужну методичну роботу – проводять методичні доповіді, відкриті та тематичні уроки, розробляють навчальні плани та програми. Викладачі розповсюджують свої педагогічні надбання шляхом ведення показових уроків для викладачів мистецьких шкіл області, друкують методичні роботи на Вінницькому обласному центрі галузі культури, мистецтв та туризму. (Л.Л.Баркалова).

Педагогічна діяльність викладачів-теоретиків включає не тільки навчально-виховну, але й велику суспільно-корисну та шефську роботу. Викладачі відділу – активні учасники концертів, лекцій, тематичних вечорів, виступають в ролі ведучих та організаторів концертних заходів школи та міста, розробляють сценарії літературно-музичних вечорів, тематичних концертів. Під керівництвом викладачів теоретичного відділу традиційним вже давно стало щорічне проведення загальношкільного заходу "Свято першокласника" дитячого музичного лекторію "Дзвіночок",  на засіданнях якого викладачі відділу ведуть курс лекцій-концертів для учнів загальноосвітніх шкіл, музичного лекторія для дорослих «Мистецькі вечори»..

Досягненням теоретичного відділу можна вважати і те, що  багато випускників школи продовжують своє навчання на теоретичних відділеннях вищих навчальних закладів різного рівня акредитації.

Теоретичний відділ ДМШ № 2 – це дружний колектив творчих та працелюбних людей, відданих своїй справі.