Відділи школи

Відділ струнно-смичкових інструментів

Відділ струнно-смичкових інструментів порівняно невеликий за кількістю викладачів та учнів, але за роки своєї діяльності досягнув значних успіхів. Історію відділу створювали такі викладачі: Біла Людмила Йосипівна (клас скрипки) –  довгі роки очолювала відділ, Драк Марк Павлович – був керівником камерного оркестру відділу, Жутовська Галина Григорівна (клас віолончелі), Вайсанова Фаїна Борисівна, Краснянська Римма Наумівна, Долматова Наталя Василівна (клас скрипки), Беренсон Роман Ізраілович (клас альта) – керівник  ансамблю скрипалів, Войткова Нона Степанівна – керівник ансамблю скрипалів молодших класів. 

На нашому відділі починала свою викладацьку діяльність керівник ансамблю скрипалів, а нині директор департаменту культури Вінницької міської ради, заслужена артистка України Френкель Ірина Володимирівна.

Сьогодні на відділі працює сім викладачів: Данільчук Ольга Георгіївна, Писаренко Вікторія Марківна, Романенко Валерія Григорівна, Губенко Неля Андріївна, Кременюк Наталя Анатоліївна, Веретельникова Алевтина Євгеніївна (сумісник). Очолює відділ старший викладач Подгурська Олена  Віталіївна.

З великою любов'ю  до дітей, цікавістю, творчістю викладачі навчають учнів мистецтву гри на струнно-смичкових інструментах, діляться з ними своїм досвідом та майстерністю. Будучи палкими ентузіастами своєї справи, викладачі вносять великий вклад у становлення та розвиток відділу, виховують велику кількість професійних музикантів.

Випускники струнного відділу вступають до вищих навчальних закладів І-ІІ та ІІІ-ІУ рівня акредитації й продовжують свій виконавський шлях у різних оркестрах Вінниці та України. Зокрема, багато наших випускників працюють у академічному камерному оркестрі «Арката» Вінницької обласної філармонії. Колишні випускниці нашої школи В.М.Писаренко,  В.Г.Романенко та Н.А.Кременюк отримали вищу освіту та повернулися в рідну школу вже в якості викладачів.

На відділі панує творча  атмосфера, яка  сприяє участі викладачів та учнів у різноманітних концертах, фестивалях, конкурсах. На різних сценічних майданчиках учні та викладачі відділу демонструють виконавську майстерність та пропагують класичне мистецтво.

Великою радістю для всіх завжди є перемоги наших учнів у міжнародних, обласних та міських конкурсах.

Колективне музичення, це той напрямок в роботі відділу, який допомагає розвинути в учнів дисциплінованість, цікавість, сценічну витримку, сприяє згуртованості учнів.

На відділі працюють три художніх колективи – ансамбль скрипалів молодших класів «Міляресолька», ансамбль «Експромт» та зразковий ансамбль скрипалів старших класів «Елегія».

Керівником ансамблю скрипалів молодших класів є В.М.Писаренко, концертмейстер А.К.Діберт. В цьому колективі маленькі скрипалі набувають перший досвід виступів на сцені, можливість відчути себе артистами.

Ансамбль скрипалів старших класів «Елегія» є активним учасником різноманітних концертів школи та міста, отримує призові місця на обласних та міських конкурсах. Багато років цим колективом керує старший викладач О.В.Подгурська, концертмейстер І.В.Процюк. За високу виконавську майстерність у 2011 р. ансамблю присвоєне почесне звання «зразковий», а його керівник О.В.Подгурська за підсумками 2012 року стала переможцем міського конкурсу до всеукраїнського свята працівників культури у номінації "Викладач року".

Головним завданням викладачів відділу струнно-смичкових інструментів є виховання гарного музичного смаку учнів, любові до музичного мистецтва, високого виконавського професіоналізму.

У перспективі – відкриття класу альта, створення камерного та симфонічного оркестрів.