Про школу

Вінницька   дитяча   музична  школа № 2 – початковий спеціалізований мистецький навчальний заклад (школа естетичного виховання) департаменту культури Вінницької міської ради.


Директор: Ліпський Леонід Іванович, заслужений працівник культури України (очолює колектив школи з 1982 року).

 

Мета закладу

Школа забезпечує здійснення державних гарантій художньо-естетичного виховання учнівської молоді через доступність до надбань вітчизняної і світової культури, створює максимально сприятливі умови для здобуття системних знань, умінь та навичок в галузі мистецтва, сприяє реалізації творчого потенціалу та професійного самовизначення, формування кожної дитини як цілісної духовної креативної особистості.

 

Нормативно-правова база діяльності

Діяльність закладу здійснюється відповідно до законів України "Про освіту", "Про позашкільну освіту", "Про культуру", ґрунтується на "Положенні про початковий спеціалізований мистецький навчальний заклад" та регламентується типовими навчальними планами і програмами, які визначають державний стандарт  початкової спеціалізованої мистецької освіти.

 

Матеріально-технічна база

Школа розташована у власному чотирьохповерховому приміщенні з великим концертним залом, обладнаними хореографічним, хоровим та оркестровим класами;  класами образотворчого мистецтва та скульптури. Заклад має всі необхідні для занять музичні інструменти, наочність та технічні засоби навчання, різноманітні сценічні костюми для художніх колективів, великі бібліотечні фонди, музейну кімнату, костюмерну, господарське приміщення.

 

Структура школи

В школі функціонують три основних відділення:

І. Музичне – інструментальні класи (фортепіано, синтезатор, струнно-смичкові, народні, духові та ударні інструменти), хоровий клас , клас народної музики, клас сольного співу (академічного та естрадного).

ІІ. Художнє (малюнок, живопис, композиція, скульптура).

ІІІ. Хореографічне (сучасний танець, класичний танець, народно-сценічний танець, спортивний бальний танець).

Також працюють структурні підрозділи на засадах самоокупності: підготовча та підліткова групи, відділ музичного виховання та англійської мови, групи раннього естетичного розвитку дитини, мистецька студія для дорослих.
        Окрім освітніх послуг, школа  надає такі додаткові послуги:

- користування нотною та навчально-музичною літературою;

- надання у тимчасове користування музичних інструментів для домашніх занять, аудиторій для репетицій  учням, які тимчасово не придбали музичні інструменти.

 

Педагогічний колектив

Навчально-виховну роботу в школі здійснює біля 90 високопрофесійних фахівців. Основу колективу складають досвідчені педагоги з великим стажем роботи, серед яких заслужена артистка України С.А.Жевачевська, кандидат педагогічних наук С.Л.Ліпська, 23 викладача з педагогічними званнями "викладач-методист" та "старший викладач".

Школа повністю укомплектована педагогічними працівниками за основними напрямками діяльності. Педагогічному колективу притаманні творчий підхід до організації навчально-виховного процесу, пошук нових напрямків діяльності та форм роботи з обдарованою молоддю.

 

Контингент учнів

В школі щорічно навчається більше 1000 учнів, з яких 720 на бюджетній  основі, інші у групах самоокупності.

 

Діяльність колективу школи

Колектив школи веде змістовну навчально-виховну роботу, активну концертно-просвітницьку діяльність на різних майданчиках міста з метою популяризації вітчизняного й світового музичного мистецтва та національних музичних інструментів.

В школі створені та стабільно працюють учнівські та педагогічні художні колективи великих і малих форм; проводяться традиційні мистецьки вечори.

На базі школи функціонує міський методичний центр, де ведеться значна робота по обміну передовим педагогічним досвідом, методиками навчання, здійснення допомоги молодим викладачам, проводяться методичні семінари.

 

Партнери

Протягом багатьох років діють двосторонні угоди про співпрацю між Вінницькою дитячою музичною школою №2 та загальноосвітніми школами, дошкільними навчальними закладами, училищем культури і мистецтв імені М.Д.Леонтовича, обласним навчально-методичним центром галузі культури, мистецтв та туризму, обласною науковою бібліотекою ім.Тімірязєва, педагогічним коледжем, військовою частиною.

З кожним роком  колектив школи розширює коло соціальних партнерів, планує нові форми та напрямки роботи з ними.