Відділи школи

Фортепіанний відділ

У 1976 році, з перших днів діяльності музичної школи №2, розпочав свою роботу фортепіанний відділ. Його очолив досвідчений викладач, голова ради наставників Ю.П.Вікторовський, який разом з молодими талановитими колегами А.С.Атензон та Н.В.Бєловою започаткували традиції фортепіанного мистецтва нашої школи  та виконавської підготовки юних музикантів.

Разом з ними на відділі також працювали талановиті викладачі Т.Г.Меценатова, Л.І.Юр'єва, Н.М.Подкопаєва, С.В.Хорунжа, Л.Ф.Колєбошина, С.В.Колодій, А.І.Марченко, Л.С.Сухощєєва, І.М.Файн, О.М.Кубанова, яким випала почесна місія розпочинати творчу епоху мистецьких здобутків, закладати основи методики навчання гри на фортепіано в нашій школі.

У наступні роки до роботи на відділі долучились досвідчені викладачі Н.Ф.Челишева,С.І.Шиніна, Л.П.Гавриш, Т.І.Кустова та інші.

Сьогодні на відділі працює 31 фахівець своєї справи.


Практично кожен рік колектив викладачів поповнюється молодими талановитими педагогами-музикантами. Серед них випускники нашої школи - Світлана Ліпська, Інна Процюк, Тетяна Пастушенко, Наталя Харченко, Тамара Михайлишена, Юлія Закревська.

Протягом багатьох років відділом керували: викладач-методист Н.В.Бєлова та старший викладач І.М.Файн. З 2000 року фортепіанний відділ очолює викладач-методист Л.Ф.Колєбошина. За сумлінну працю та високий професіоналізм у 2011 році вона була нагороджена Почесною Грамотою Міністерства культури і туризму України, стала переможцем шкільного конкурсу "Викладач року" (2004).

Завдяки відданій праці викладачів на фортепіанному відділі склалась певна виконавська школа, накопичений значний досвід роботи з обдарованими учнями. Юні вихованці неодноразово ставали призерами і лауреатами міських, обласних, регіональних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів. Серед яскравих імен лауреатів слід назвати Ю.Єльцову, К.Куркову, Ю.Самоєнко, М.Александрову, С.Чекіну, М.Петрову, О.Веретельник, К.Задніпровську, В.Даценко, М.Стрельбицького, О.Лойко, М.Громову, А.Шикиринську, О.Шпортун, Н.Базалицьку, О.Гернегу, М.Швеця.

Відділ пишається учнями, які неодноразово ставали стипендіатами Вінницького міського голови: М.Александрова, Ю.Самоєнко, С.Чекіна, М.Громова, А.Шикиринська, О.Шпортун, Н.Базалицька, М.Швець. Серед них і переможці шкільного конкурсу "Юний митець року" – М.Громова (2010) та А.Шикиринська (2011).

Викладачі відділу ведуть потужну концертно-лекційну роботу, беруть участь у творчих звітах викладачів, різноманітних шкільних мистецьких проектах. Великий вклад у розвиток музичного виконавства внесли фортепіанні дуети – активні учасники багатьох концертів у складі: Н.В.Бєлова – Л.С.Сухощєєва, Н.М.Подкопаєва – Л.І.Юр'єва, продовжують ці традиції і молоді викладачі Т.Пастушенко – Н.Харченко, А.Діберт – Л.Паламаренко. Завжди прикрасою концертів є сольні виступи С.Л.Ліпської.

Продовжуючи традиції відділу, розвиваючи та оновлюючи методику викладання гри на фортепіано, кандидат педагогічних наук, викладач-методист С.Л.Ліпська постійно виступає з доповідями на науково-практичних  конференціях у різних містах України.

Схвальні відгуки від громадськості міста були отримані за проведення викладачами відділу літературно-музичних вечорів: "Варшав'янин за походженням, серцем – поляк, талантом – громадянин світу" до 200 річниці з дня народження Ф.Шопена та "Сонячний геній музики" до  255 річниці з дня народження В.Моцарта, "Вічне полум’я музики Л.Бетховена" до 185 річниці з дня народження композитора.

  

Технічний розвиток учнів – важлива складова виховання музиканта. Тому щорічно на відділі проводиться конкурс на краще виконання інструктивного  етюду, що викликає великий інтерес учнів та їх батьків.

Багато яскравих випускників відділу після закінчення школи продовжили своє навчання в середніх і вищих навчальних закладах. Зараз вони працюють у професійних творчих колективах, філармоніях, музичних училищах, консерваторіях, музичних школах України та за кордоном. Імена випускників  можна зустріти на афішах філармоній та музичних академій. Серед видатних випускників нашої школи О.Гуцал, О.Семко, О.Ганська, К.Куркова, Ю.Єльцова, О.Моргулець, О.Третьякова, Н.Гапоненко, О.Лінник, Н.Світіна, Ю.Навроцька, Ю.Кустова, А.Радова, Н.Слободянюк, Ю.Самоєнко, А.Цвєтков, М.Ледяйкін, В.Єгурнова, Т.Нестатних, Н.Кулікова, О.Баннікова, І.Йохна.

Вже стало традицією проведення шкільних вечорів-зустрічей з випускниками минулих років, сценарії до яких створюються викладачами фортепіанного відділу Н.Ф.Челишевою та С.П.Трепак. Неординарне проведення та тепла затишна атмосфера цих вечорів завжди залучає на них велику кількість гостей – колишніх випускників школи.

Викладачі відділу прагнуть до нових творчих здобутків, пошуку нових організаційних форм та методів навчання, що дозволяє підвищувати ефективність виконавської підготовки учнів та надає змогу продовжувати й примножувати традиції виховання майбутнього професіонала та аматора музичного мистецтва.