Творчі колективи

Ансамблі

Одним з провідних творчих колективів школи є зразковий ансамбль бандуристів «Намисто» (керівник Н.І.Павлова). Бандура – славетний український національний інструмент, який на рівні з червоною калиною є символом України, уособленням її духу. Сьогодні бандурне мистецтво оновлюється за формою і репертуаром, стилем і манерою виконання. Не стає осторонь і ансамбль  бандуристів «Намисто», який протягом багатьох років працює творчо, з великим натхненням та зацікавленістю, отримує перемоги на міжнародних, всеукраїнських, обласних, міських конкурсах.

У  1996 році колектив здійснив гастрольну поїздку до Польщі. У 1998 році ансамбль «Намисто» став дипломантом Всеукраїнського конкурсу «Нові імена України», а його керівник Н.І.Павлова визнана «Людиною року». Знаменним для творчого колективу став 2000 рік, коли йому було присвоєно почесне звання «зразковий». Це звання успішно підтверджується, що є свідченням невмирущості національних традицій у поєднанні з професійним вокальним співом та виконавською майстерністю  даного учнівського колективу.

Капела бандуристів працює на відділі народних інструментів з 2013 року (керівник Т.В.Прокопенко). У 2015 році був створений цікавий творчий проект, в якому завдяки дружній співпраці об’єднали свою майстерність учасники капели та хору учнів середніх класів (хормейстер Ількова Л.П.). Колектив нагороджений дипломами та подяками за участь у 3-му відкритому міському фестивалі народно-художньої творчості «Подільські візерунки», 4-му Всеукраїнському святі кобзарського мистецтва імені Перепелюка «Струни вічності» тощо.

На відділі народних інструментів функціонує великий клас домри. З кожним роком інтерес до цього народного інструменту збільшується. Адже, домра вражає різноманітними відтінками звучання: їй притаманні ніжність і прозорість, яскравість і тремтливість.

Спершу навички ансамблевої гри на домрі учні набуваються під час занять у ансамбль домристів молодших класів «Срібний дзвін», який очолює О.В.Горобець.

Вже багато років на відділі успішно працює ансамбль домристів старших класів «Дзвінкі струни» (керівник В.В.Піскова, концертмейстер С.Л.Ліпська).  Цей колектив неодноразово ставав переможцем обласних конкурсів ансамблевого музичення, а у 2011 році підготував тематичну програму з 10 творів до виступу в рамках міського конкурсу «Кришталева нота» та отримав почесне ІІ місце.

Під час занять учасники ансамблю отримують системні знання та навички в галузі народного мистецтва, реалізовують свій творчий потенціал, беруть активну участь в концертно-шефській роботі, демонструють свої успіхи на сценах школи та міста. Колективу підвладні твори різних стилів: від класики до джазу. Перекладання та аранжування музичних композицій здійснюється безпосередньо керівником ансамблю.

 

У 1998 році у школі був створений фольклорний ансамбль «Вишиваночка» (керівник Г.М.Лебідь).  Це універсальний художній колектив, що своїм мистецтвом репрезентує все найкраще з невичерпної скарбниці народної творчості. В його репертуарі історичні пісні і танці, жартівливі хорові сценки, родинно-побутова, обрядова лірика, колядки, щедрівки. Щорічно колектив «Вишиваночка» є учасником міського конкурсу «Шевченко – для усіх століть» та отримує перемоги за високу декламаторську та виконавську майстерність.

Фольклорний ансамбль успішно виступає в звітних концертах відділу, школи; а також міських мистецьких проектах.

 

Конкурси, концерти , фестивалі – це творче життя єдиного у Вінницькій області ансамблю ударних інструментів «Парадіз». Колектив був створений викладачем відділу духових та ударних інструментів О.Ю.Боровським у 2010 році.

Ударні інструменти – це найрізноманітніша група інструментів, яка відтворює ритмічну симфонію світу. У шкільному ансамблі ви можете почути й побачити інтернаціональні інструменти: ксилофон, вібрафон, екзотичні кау-белл та гуїро, конга – інструмент особливо низького звучання, дерев'яні агоро, парні банго. За три роки ансамбль успішно виступав на обласних, міських, шкільних конкурсах, фестивалях, мистецьких проектах та неодноразово був відзначений почесними грамотами, дипломами. У 2012 році ансамбль ударних інструментів підготував велику тематичну програму та здобув І місце у загальноміському конкурсі ансамблів «Кришталева нота».

За ініціативою викладача відділу духових та ударних інструментів С.О.Ярошенко у 2011 році у школі заснований ансамбль мідно-духових інструментів.  До складу ансамблю входять: різні інструменти, серед яких труба, валторна та флюгельгорн – інструмент, який часто використовується у професійних джазових ансамблях. Керівник творчого колективу вміє зацікавити учнів, диференційовано підходить до їх виконавських можливостей, використовує респектабельний, сучасний репертуар.

Ансамбль мідно-духових інструментів є постійним учасником концертно-педагогічній та музично-просвітницькій діяльності школи, робить перші вдалі спроби на обласних, міських конкурсах, фестивалях, мистецьких проектах міста. Так, у 2012 році ансамбль мідно-духових інструментів з цікавою різноманітною програмою з шести творів успішно виступав на загальноміському конкурсі «Кришталева нота» та отримав ІІ призове місце.

У 2012 році під керівництвом С.О.Ярошенко розпочав свою активну концертну діяльність естрадний ансамбль «Фреш».

 

На відділі струнно-смичкових інструментів сьогодні працює два колективи, які були і залишаються постійними учасниками багатьох визначних подій культурно-мистецького життя школи й міста – престижних музичних фестивалів, мистецьких свят та урочистостей.

Найменших учасників згуртовує робота у ансамблі скрипалів молодших класів «Міляресолька» (керівник В.М.Писаренко).

Зразковий ансамбль скрипалів старших класів «Елегія» (керівник О.В.Подгурська, концертмейстер І.В.Процюк) має багату творчу біографію, веде активну концертну діяльність у школі та за її межами. Його головним завданням сьогодні є формування самобутнього репертуару, в якому значне місце посідали б класичні твори, а також твори сучасних вітчизняних та зарубіжних композиторів.

Цей колектив з успіхом представляв своє виконавське мистецтво і за кордоном. Так, у 1996 році відбулася гастрольна поїздка струнного ансамблю на «Моцартовський фестиваль» до Німеччини під керівництвом викладача-диригента, а нині Заслуженої артистки України, директора Департаменту культури міської ради І.В.Френкель. З 1997 року незмінним керівником ансамблю скрипалів учнів старших класів є завідуюча відділом струнно-смичкових інструментів О.В.Подгурська. За значні творчі здобутки, високу виконавську майстерність ансамблю скрипалів старших класів «Елегія» у 2011 році було присвоєно почесне звання «зразковий», а керівник колективу О.В.Подгурська стала переможцем шкільного конкурсу «Викладач року».

У 2012 році зразковий ансамбль скрипалів старших класів «Елегія» став переможцем Всукраїнського конкурсу «Бурштинові нотки» у м. Рівне.

 

Гітара - інтернаціональний інструмент, але її походження заглиблено в темряві століть. У ХІІІ ст. цей інструмент був невід’ємною частиною побуту іспанців, але згодом поширився по всій Європі. Сьогодні у школі успішно розвивається гітарне мистецтво. Під керівництвом С.В.Дубицької працює ансамбль гітаристів, який бере участь у конкурсах, концертах школи та міста.

 

У 1992 році у школі був створений джазовий ансамбль (керівник Остроухов В.П.), назва якого змінювалась відповідно до різного складу учасників («Юність», «Тритон», «Камертон»). Цей колектив неодноразово ставав лауреатом та дипломантом міжнародних, всеукраїнських, обласних, міських конкурсів, шкільних мистецьких проектів. Зокрема,  у м.Хмельницькому отримав перемогу (І премія) на першому регіональному джазовому фестивалі «Джаз-Фест Поділля 2007», та отримав диплом учасника на Всеукраїнському конкурсі джазової музики м.Вінниці у 2011 та 2012 рр.

Під час занять у цьому колективі учні знайомляться з історією оркестрових стилів, професійно навчаються використовувати технічні засоби електронних інструментів. Основу репертуару складають естрадно-джазові музичні композиції, які дозволяють значно розширити музичне сприйняття та привити учням естетичний смак.

 

Своєрідною візитною карточкою на фортепіанному відділі є творчий колектив «Веселі перлинки», який було створено у 2010 року під керівництвом завідуючої фортепіанним відділом Л.Ф.Колебошиної. Концертна діяльність творчого дуету, у склад якого входять Анастасія Шикирінська та Ольга Шпортун,  досить різноманітна: вона здійснюється у стаціонарних концертних залах міста, практикуються також виїзні виступи за межами Вінницької області. Тільки за три роки існування ансамбль дивував своїм мистецтвом глядачів у м. Київ, м.Рівне.

Фортепіанний ансамбль є лауреатом та дипломантом міжнародних, всеукраїнських, обласних, міських, шкільних конкурсів, активним учасником музичних фестивалів, мистецьких проектів.

Протягом трьох років з великим успіхом пройшли і сольні концерти учасників дуету, на яких вони демонстрували динамічність та високохудожній рівень виконання творів фортепіанного мистецтва. У 2011 році А.Шикирінська стала переможцем шкільного конкурсу «Юний митець року» та з цього року щорічно отримує стипендію Вінницького міського голови.