Творчі колективи

Творчі колективи школи

Колективне музикування – важлива складова виховання юних музикантів. Відвідуючи заняття з ансамблю, хору чи оркестру, учні набувають навичок ансамблевого виконання, читання нот з листа, розвивають художній смак, музичний слух та пам'ять, відчуття гармонії, стилю та характеру музики. Працюючи спільно над музичним твором, діти вчаться виконувати як сольну партію, так і акомпанувати, слухати себе і своїх товаришів, що позитивно впливає на зростання їхньої виконавської майстерності.

У школі вже багато років плідно працюють численні учнівські художні колективи, які є окрасою шкільних концертів, міських мистецьких заходів. Завдяки участі у цих колективах учні отримують можливість частіше виступати на сцені, що виховує почуття відповідальності кожного учасника за успіх спільної справи, сприяє розвитку сценічної витримки та артистизму.

Оркестри

Естрадно - симфонічний оркестр викладачів – єдиний серед музичних шкіл міста. Завдяки оригінальним, сучасним аранжуванням керівника Олександра Мостового, має своє неповторне звучання. Репертуар складається з творів кращих світових хітів сучасності. Яскраві виступи оркестру не залишають нікого байдужим, і тому він завжди є прикрасою любого концерту і гордістю школи.
Оркестр народних інструментів – функціонує з перших років заснування нашої школи та є найбільш чисельним колективом за кількістю учасників. Незмінним керівником колективу є заступник директора з навчальної роботи, викладач-методист В.І.Костішин. За високу виконавську майстерність оркестр народних інструментів неодноразово нагороджувався почесними грамотами, дипломами. У 1997 році у рамках «Моцартовського фестивалю» відбулася гастрольна поїздка колективу до Німеччини.

Оркестр народних інструментів є постійним учасником концертного життя як школи, так і міста. Основу його репертуару складають найкращі зразки світової класичної музики, народних пісень та танців. Переважна більшість яскравих, оригінальних аранжувань музичних композицій створені безпосередньо керівником оркестру.

Одним із унікальних колективів нашої школи, єдиним за складом та кількістю виконавців серед мистецьких шкіл у Вінницькій області є оркестр баяністів та акордеоністів «Гармоніка». Колектив існує з перших років заснування школи. В свій час його очолювали викладачі народного відділу: В.Саковський, В.Черкашин, В.Тягун  та вже понад 20 років незмінним керівником є досвідчений викладач-методист Н.І.Богданова. Іноваційною знахідкою викладача є залучення до складу оркестру  струнного контрабасу, духових та ударних інструментів, використання ведучої чи супроводжуючої партії фортепіано, що тембрально значно збагачує звучання та забезпечує ритмічну стійкість виконання.

У практику роботи з оркестром керівник успішно впроваджує власні аранжування популярних та сучасних музичних творів, доступні для дитячого сприйняття та розуміння. Протягом багатьох років колектив бере участь у шкільних концертах та представляє школу на багатьох культурно-мистецьких заходах міста.

На відділі духових та ударних інструментів ансамблевій грі також приділяється велика увага. З перших років заснування школи був створений духовий оркестр. Основне завдання в роботі цього колективу – розвиток музичного смаку учнів, виховання колективної, творчої дисципліни, формування музично-естетичних уподобань та ціннісних орієнтацій. У 1991 році оркестр духових інструментів, який очолював завідувач відділом духових інструментів, а згодом заслужений діяч мистецтв України, директор училища культури і мистецтв Л.І.Лозинський, став переможцем на Всеукраїнському конкурсі у м.Євпаторія.

З 2000 року й до сьогодення оркестром опікується завідувач відділом духових та ударних інструментів А.А.Ковалик. Під його керівництвом оркестр набув нової слави - став переможцем І премії обласного конкурсу «Подільська весна – 2012».

Колектив є окрасою звітних концертів відділу, школи, виступає на різних концертних майданчиках міста.

За останні роки створені: камерний оркестр (керівник О.Подгурська), естрадний оркестр (кер.С.Ярошенко), капела бандуристів (кер. Т.Прокопенко).