Відділи школи

Художнє відділення

Художнє відділення Вінницької дитячої музичної школи №2 було відкрито у 1999 році.

Пріоритетні завдання відділення:

- І ступінь професійного навчання дітей образотворчого мистецтва,

- Виявлення та розвиток дітей у сфері художньої творчості;

- Виховання у кращих традиціях академічної художньої школи;

- Створення умов для розвитку творчих здібностей учнів.

 

Структура навчального плану

Навчальні плани охоплюють такі предмети: рисунок, живопис, композиція, декоративно-прикладне мистецтво, скульптура, історія мистецтв.

Вік учнів: на бюджетну форму навчання у перший клас зараховуються учні з 8 років, у групи самоокупності – підготовча група з 5-7 років,  підліткова  з 10-16 років.

В підготовчу групу діти проходять співбесіду, а для вступу у 1 клас проводиться консультації, на яких діти представляють свої домашні роботи та малюють на задану тему.

Термін навчання на художньому відділенні – 6 років.

 

Життя художнього відділення

На відділенні працюють досвідченні викладачі:

Тригубенко Вікторія Олександрівна – завідуюча художнім відділенням, викладач першої категорії, викладає рисунок, живопис композицію;

Верхова –Єднак Оксана Олександрівна, викладач вищої категорії, член спілки майстрів народного мистецтва України, викладає скульптуру, композицію, рисунок, живопис; ДПМ

Кульчицька Оксана Анатоліївна викладач вищої категорії, викладає рисунок, живопис, композицію;

Юрченко Марина Олександрівна  викладач – методист, викладає історію мистецтв, рисунок, живопис, композицію, ДПМ. Член національної спілки майстрів народного мистецтва України.


Учні відділення постійні учасники та переможці різноманітних конкурсів та виставок, які, які проводяться у місті, в області, Україні. За роки функціонування відділення багато учнів стали переможцями різних конкурсів.

Завдячуючи професійній роботі викладачів розкрилися такі таланти, як Адамчук Ольга, Сапун Костя, Мазур Владислава, Рабчук Альона, Зозуля Юлія, Марценюк Анна, Солецький Артур та багатьма іншими, які стали переможцями за останні роки на конкурсах різного рівня:

Мельничук Анна – І місце середня вікова категорія міського конкурсу «Європейська Вінниця 2016»

Поталова Лариса І – місце молодша вікова категорія міського конкурсу «Новорічна Вінниця 2016»

Кліщунова Маргарита І – місце середня вікова категорія міського конкурсу «Новорічна Вінниця 2016»

Стародуб Маша, Стасишена Настя – дипломанти обласного фестивалю – конкурсу візуального мистецтва «Арт – Олімп»2016р. Гертель Анна - переможець по області у Всеукраїнському конкурсі дитячої творчості «Об’єднаймося брати ж мої…» 2016р.

Черненко Даша – - ІІІ місце Всеукраїнського дитячого конкурсу пейзажу "Мій рідний край" 2015р.


Учні художнього відділення Адамчук Ольга та Сапун Костя виставляли свої роботи у Франції (м. Париж), стали переможцями обласного конкурсу "Людина року" в номінації "Юний митець" (Сапун Костянтин в 2008р., Адамчук Ольга в 2010 р.).

Випускник Сапун Костя – гордість нашого відділення. На його рахунку більш ніж 10 персональних виставок, безліч перемог у міжнародних, всеукраїнських, обласних конкурсів дитячої творчості. Його роботи зберігаються в музеї ім. С.Петлюри у Парижі.

Багато учнів продовжили своє навчання в різних вищих художніх закладах України і міста.

Викладачі та учні постійно приймають участь у заходах, які проводить департамент культури Вінницької міської ради до Дня міста, Дня Європи, тощо, проводять майстер-класи по кераміці, писанці, народній іграшці у вищих навчальних закладах міста, мистецьких центрах та музеях.


Цікавою традицією стало щорічне проведення майстер-класу з писанкарства під назвою "Диво-писанка Поділля".

На художньому відділенні організовуються постійні виставки до традиційних заходів у нашій школі, таких як свято першокласника, зустріч з випускниками, творчий звіт викладачів, проводяться виставки екзаменаційних робіт випускників. Роботи учнів прикрашають стіни фойє та сходинкових майданчиків школи.

Відділення постійно розвивається, викладачі шукають нові форми роботи з учнями, освоюють нові технології у образотворчому та декоративно-прикладному мистецтві. У перспективі заплановано відкриття студії авторської ляльки, писанки, текстилю для всіх бажаючих.